Uluslararası Yükseköğretimde Mesleki Eğitim ve Öğretim Sempozyumu (ISVET-2016) Başlıyor

09 Ekim 16

Üniversitemizin kuruluşunun 10. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Uluslararası Yükseköğretimde Mesleki Eğitim ve Öğretim Sempozyumu (ISVET-2016), 12-15 Ekim 2016 tarihleri arasında köklü bir yükseköğretim tecrübesi ve geçmişi olan Meslek Yüksekokulumuz Kampüsü’nde gerçekleştirilecektir.

Sempozyumun temel amacı, mesleki eğitimin en temel aktörleri olan Meslek Yüksekokullarının eğitim-istihdam ilişkisi içerisindeki yeri, temel sorunları ve çözümlere yönelik bilimsel ve akademik araştırmaların sunumuna fırsat yaratmak ve özellikle sorunların çözümünde yenilikçi yaklaşımları ortaya çıkarmaktır. Üç gün boyunca devam edecek Sempozyuma Türkiye’nin 70 farklı Üniversitesinden akademisyenlerin katılımı ile 170 bildiri sunulacaktır. Ayrıca sempozyumda “21. Yüzyılda Mesleki ve Teknik eğitimin Önemi” ile “Mesleki ve Teknik Eğitimde Yeni Modeller” adlı iki panel yer almaktadır.  

12 Ekim 2016 Çarşamba günü saat 10:00’da Hitit Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Kampüsü Ethem Erkoç Konferans Salonu’nda sempozyum açılışı yapılacak olup sempozyuma tüm akademik ve idari personelimiz ile halkımız davetlidir. 

Sempozyum programı için tıklayınız.

Sempozyum web sayfasına ulaşmak için tıklayınız.


T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum