HİTÜ, Güçlü Bilişim ve Teknolojik Altyapısıyla Yeni Öğrencilerini Bekliyor

23 Temmuz 17

Temiz ve ferah sınıflarımız, kapsamlı ve verimli öğrenmenin sağlanması ve öğrencilerimizin uygulamaya yönelik becerilerinin gelişmesine yardımcı olmak için projektörler, akıllı tahtalar, ses sistemleri ve diğer modern eğitim teçhizatları ile donatılmıştır.

 

Eduroam üyesi olan Üniversitemizin tüm yerleşkelerinde kablosuz ağ hizmeti verilmektedir. Mensuplarımızın kurumsal e-posta hizmetinden faydalanabildiği Üniversitemizde, Hitit Üniversitesi ağı dışından Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından abonelik sağlanan elektronik veri tabanlarına erişim için Proxy servisi bulunmaktadır.

 

Araştırma geliştirme faaliyetleri için akademik kurumun olmazsa olmaz bir parçası olan tam donanımlı deney laboratuvarları, atölyeler ve bilgisayar laboratuvarları öğrencilerimizin hizmetindedir. İnternet erişimli modern bilgisayar ağı ile öğrencilerimiz bilgisayar laboratuvarlarından da serbestçe yararlanabilirler.

Üniversitemize yeni kayıt yaptıran öğrencilerimize teknolojiyi daha etkin kullanmalarını sağlamak için Üniversitemize kayıt yaptırdıkları andan itibaren bilgi işlem sistemlerine girebilmelerini sağlayacak bir kullanıcı adı ve parola tanımlanmaktadır. Bu sayede öğrencilerimiz, öğrenci e-posta sistemine, tüm yerleşkelerimizde iç ve dış ortam olmak üzere kablosuz internet sistemine (Hitit Wi-Fi) ve Hitit Bulut sistemine bağlanabilmektedirler.

Hitit E-posta

  

Üniversitemize kayıt yaptıran her öğrenci bu hizmetten yararlanmaktadır. Öğrencilerimize ögrencinumarası@ogrenci.hitit.edu.tr şeklinde bir adres tanımlanmaktadır. Üniversitemiz tarafından bu e-posta adresine öğrencilerimizi ilgilendiren bazı duyuru ve haberlerde gönderilmektedir.

 

Kablosuz İnternet (Hitit Wi-Fi)

 

Yerleşkelerimizde iç ve dış ortam olmak üzere geniş bir kapsama alanına ve kaliteye sahip olan internet hizmeti bulunmaktadır. Tüm öğrencilerimiz bu hizmetten rahatlıkla yararlanabilmektedir. 

 


 

 

Bulut Hizmeti (Hitit Bulut) 

 

Üniversitemize yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz Bilgi İşlem Merkezinden talep etmeleri halinde kendileri için ayrılacak 5GB’lık depolama kapasitesine sahip bir bulut alanından faydalanabilmektedir. 

 


Bu depolama alanına internet üzerinden belirli formatlarda dosya yükleme, bu dosyaları kişi ve gruplarla paylaşma ve dosyaları indirme işlemleri yapılabilmektedir.Detaylı bilgi için tıklayınız. 

Hitit Üniversitesi

T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum