Yayınlanma Tarihi: 07 Mart 2016 Pazartesi

Rektörümüzün Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajı

Varlıklarıyla hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, hayatımızın merkezinde yer alarak toplumun inşasında ve geleceğimizin şekillendirilmesinde büyük önem arz etmektedirler.

Günümüzde de ülkelerin gelişmişlik değerleri ölçülürken kadına verdiği hak ve özgürlükler ön plana çıkmaktadır. Millet olarak bizler de geçmişten günümüze her daim, kadına değer ve önem veren bir millet olarak var olduk ve bu özelliğimizin bundan sonra da devam edeceğine olan inancımız tamdır.

Gerek kültürümüzde gerekse de dinimizin de işaret ettiği gibi kadınlarımız baştacı edilmiştir. Bu bilinçten hareketle kadına verilen değer ve gösterilen nezaket bir lütuf ve ihsan değil, insan olmanın gerektirdiği bir görevdir. Üzerine düşen tüm sorumlulukları üstlenerek zarafetin, sevginin ve çalışkanlığın sembolü olan hayatımızın her anında varlıklarını hissettiğimiz kadınlarımızın “Dünya Kadınlar Günü”nü en içten duygularımla kutlar sağlık, esenlik ve mutluluk dilerimProf. Dr. Reha Metin ALKAN
Rektör


HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube