Yayınlanma Tarihi: 08 Mart 2018 Perşembe

Rektörümüzün Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajı

Varlıklarıyla hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, hayatımızın merkezinde yer alarak toplumun inşasında ve geleceğimizin şekillendirilmesinde büyük öneme sahiptirler.

Günümüzde ülkelerin gelişmişlik değerleri ölçülürken kadına verdiği hak ve özgürlükler ön plana çıkmaktadır. Toplumumuzun vazgeçilmez unsuru aile kültürümüzün ise temel yapı taşı olan kadınlarımız, Millet olarak geçmişten günümüze kadar her daim, kadına değer ve önem veren bir millet olarak var olmuş ve bu özelliğimizin bundan sonra da devam edeceğine olan inancım tamdır.

Gerek kültürümüzün gerekse de dinimizin işaret ettiği gibi başımızın tacı kadınlarımıza, verilen değer ve gösterilen nezaket, bir lütuf ve ihsan değil, insan olmanın gerektirdiği bir görevdir.

Bu duygu ve düşüncelerle,  başta büyük başarıları birlikte elde ettiğimiz çalışma arkadaşlarım olmak üzere zarafetin, sevginin ve çalışkanlığın sembolü olan hayatımızın her anında varlıklarını hissettiğimiz tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü en içten duygularımla kutlar sağlık, esenlik ve mutluluk dilerim.


Prof. Dr. Reha Metin ALKAN
Rektör                    

HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube