Yayınlanma Tarihi: 28 Ekim 2019 Pazartesi

Rektörümüzün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Bugün kahraman Milletimizin istiklali ve istikbali uğruna başlatmış olduğu Kurtuluş Savaşı’nın zaferle taçlandırılmasının ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 96. yıldönümüdür.

Asil Türk Milleti, 29 Ekim 1923'te ortak eseri olan Cumhuriyetimiz ile bağımsızlık ve hürriyetinden hiçbir şartta ödün vermeyeceğini tüm dünyaya haykırmış; Türkiye Cumhuriyeti Devleti şanlı tarihinden aldığı ruh ve güçle yeniden şahlanmıştır.

Dünyada ve bölgemizde, bizleri derinden etkileyen köklü değişimlerin yaşandığı bir dönemden geçiyoruz. Bizlere düşen en büyük vazife, ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü kenetlenmek; Cumhuriyetimize, şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış topraklarımızın bütünlüğüne birlik ve beraberliğimize daha fazla sahip çıkmaktır. 

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan ve bayrak uğruna şehadet şerbeti içen tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, gazilik mertebesiyle şereflenmiş bütün gazilerimize en kalbi minnet ve şükranlarımı arz ediyorum.

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!


Prof. Dr. Ali Osman Öztürk
Rektör                


HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube