SAĞLIK VE YAŞAM

Üniversiteler, öğrencilerin hobi ve ilgi alanlarını keşfedebilmesi ve bu alanlarda kendilerini geliştirebilmesi için en ideal ortamdır. Bu ortamı sağlayan en önemli unsur, şüphesiz ki öğrenci kulüpleridir. Spordan müziğe, resimden edebiyata kadar birçok farklı alanda faaliyet gösteren üniversite öğrenci kulüpleri, hem okulun ilk yılından itibaren öğrencilerin sosyalleşebilmesini sağlayacak önemli bir araç hem de dersler dışındaki boş zamanlarda öğrencilerin yeni şeyler üretebildiği bir zemin olmaktadır.

Hitit Üniversitesi olarak sadece eğitim öğretim faaliyetleri ile değil, öğrencilerimizin ilgi alanlarına göre hemen hemen her konuda mevcut olan ve her geçen gün sayıları artmakla birlikte bugün itibarıyla 100’e yaklaşan aktif öğrenci kulübü ile gerek öğrenci projeleri ve teknik geziler gerekse sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler gerçekleştirilmektedir. 

Çeşitli temalarda faaliyetler yürüten 96 öğrenci kulübümüzün aktiviteleri arasında, Satranç Turnuvası, Futbol Turnuvası, Ağaç Dikme etkinlikleri, Kültür mirası alanları ve müze gezileri ve sportif faaliyetler bulunmaktadır. Üniversitemizce düzenli olarak her akademik yıla özel hazırlanan programlarla sempozyum, panel, konferans, sergiler gerçekleştirilmekte, piknik turizm ve eğitim amaçlı geziler sıklıkla düzenlenmektedir. Aynı zamanda bu tür katılımların eğitimin bir parçası olduğuna inanılmaktadır.

Spor Şenliği ve Bahar Şenliği oldukça yoğun geçmekte, ünlü sanatçıların konserleri, konferanslar ve panellerle dolu bir hafta yaşanmaktadır. Ayrıca, üniversiteler arası voleybol ve futbol turnuvaları gibi faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Üniversitemizin çeşitli fakülte, yüksekokul ve enstitülerinde kültürel ve bilimsel amaçlı dergiler yayınlanmaktadır. Düzenlenen konferanslar, sempozyumlar, paneller ve seminerler bir kitap halinde okuyucuların hizmetine sunulmaktadır.

Öğrenci kulüplerimizde gerçekleştirilen tüm etkinlikler öğrencilerimizin, çok yönlü düşünce anlayışını destekleyecek entelektüel bakış açısına sahip olabilmelerini, ortak karar alabilmeyi ve ortak hareket edebilmeyi, kısacası iş birliğini tam anlamıyla kavrayabilmelerini ve sağlıklı ilişkiler kurmalarını sağlamaktadır.

Kültür, Sanat Merkezleri ve Salonları:

Yerleşkelerimizde kültürel ve bilimsel amaçlı etkinliklerini yürütebilmesi adına kullanılan 4 adet konferans salonu bulunan bir Kongre Merkezi mevcuttur:


Ethem Erkoç Konferans Salonu

224 Kişilik

Prof. Dr. Ahmet Samsunlu Dersliği

80 Kişilik

Abdullah Tayyip Olçok Konferans Salonu

77 Kişilik

Seydi Mebet Konferans Salonu

44 KişilikHIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube