SAĞLIK VE YAŞAM

Üniversiteler, öğrencilerin hobi ve ilgi alanlarını keşfedebilmesi ve bu alanlarda kendilerini geliştirebilmesi için en ideal ortamdır. Bu ortamı sağlayan en önemli unsur, şüphesiz ki öğrenci kulüpleridir. Spordan müziğe, resimden edebiyata kadar birçok farklı alanda faaliyet gösteren üniversite öğrenci kulüpleri, hem okulun ilk yılından itibaren öğrencilerin sosyalleşebilmesini sağlayacak önemli bir araç hem de dersler dışındaki boş zamanlarda öğrencilerin yeni şeyler üretebildiği bir zemin olmaktadır.

Hitit Üniversitesi olarak sadece eğitim öğretim faaliyetleri ile değil, öğrencilerimizin ilgi alanlarına göre hemen hemen her konuda mevcut olan ve her geçen gün sayıları artmakla birlikte bugün itibarıyla 100’e yaklaşan aktif öğrenci kulübü ile gerek öğrenci projeleri ve teknik geziler gerekse sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler gerçekleştirilmektedir. 

Çeşitli temalarda faaliyetler yürüten 96 öğrenci kulübümüzün aktiviteleri arasında, Satranç Turnuvası, Futbol Turnuvası, Ağaç Dikme etkinlikleri, Kültür mirası alanları ve müze gezileri ve sportif faaliyetler bulunmaktadır. Üniversitemizce düzenli olarak her akademik yıla özel hazırlanan programlarla sempozyum, panel, konferans, sergiler gerçekleştirilmekte, piknik turizm ve eğitim amaçlı geziler sıklıkla düzenlenmektedir. Aynı zamanda bu tür katılımların eğitimin bir parçası olduğuna inanılmaktadır.

Spor Şenliği ve Bahar Şenliği oldukça yoğun geçmekte, ünlü sanatçıların konserleri, konferanslar ve panellerle dolu bir hafta yaşanmaktadır. Ayrıca, üniversiteler arası voleybol ve futbol turnuvaları gibi faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Üniversitemizin çeşitli fakülte, yüksekokul ve enstitülerinde kültürel ve bilimsel amaçlı dergiler yayınlanmaktadır. Düzenlenen konferanslar, sempozyumlar, paneller ve seminerler bir kitap halinde okuyucuların hizmetine sunulmaktadır.

Öğrenci kulüplerimizde gerçekleştirilen tüm etkinlikler öğrencilerimizin, çok yönlü düşünce anlayışını destekleyecek entelektüel bakış açısına sahip olabilmelerini, ortak karar alabilmeyi ve ortak hareket edebilmeyi, kısacası iş birliğini tam anlamıyla kavrayabilmelerini ve sağlıklı ilişkiler kurmalarını sağlamaktadır.

Kültür, Sanat Merkezleri ve Salonları:

Yerleşkelerimizde kültürel ve bilimsel amaçlı etkinliklerini yürütebilmesi adına kullanılan 4 adet konferans salonu bulunan bir Kongre Merkezi mevcuttur:


Ethem Erkoç Konferans Salonu

224 Kişilik

Prof. Dr. Ahmet Samsunlu Dersliği

80 Kişilik

Abdullah Tayyip Olçok Konferans Salonu

77 Kişilik

Seydi Mebet Konferans Salonu

44 KişilikHIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube
Destek Hattı
Destek Hattı
Birim Yöneticilerimiz İle Görüşün
Uluslararası Ofis
Öğrenci Temsilcisi
Çevrimiçi
Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
Muhammed Emin ERDİN
Çevrimiçi
Tıp Fakültesi
Faruk ALTINBAŞAK
Çevrimiçi
Mühendislik Fakültesi
Erdener ÖZÇETİN
Çevrimiçi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İsmail YILDIRIM
Çevrimiçi
Fen Edebiyat Fakültesi
Erhan TARHAN
Çevrimiçi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Emre KELEŞ
Çevrimiçi
İlahiyat Fakültesi
İhsan HACIİSMAİLOĞLU
Çevrimiçi
Güzel Sanatlar Fakültesi
Rıza Ozan EROĞLU
Çevrimiçi
Spor Bilimleri Fakültesi
Furkan ÇAMİÇİ
Çevrimiçi
Teknik Bilimler MYO
Mustafa KÖSELER
Çevrimiçi
Sosyal Bilimler MYO
Şule YUMUTKAN
Çevrimiçi
Alaca Avni Çelik MYO
Ömer YILDIZ
Çevrimiçi
Osmancık Ömer Derindere MYO
Kazım BAŞARAN
Çevrimiçi
Sungurlu MYO
Gökhan BODUROĞLU
Çevrimiçi
İskilip MYO
Cesur Yusuf GÖKER
Çevrimiçi
Sağlık Hizmetleri MYO
Sevim Gökçe YILMAZ
Çevrimiçi