Rektörümüz Üniversitemizde Öğrenim Gören Engelli Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

19 Kasım 13
Rektörümüz Üniversitemizde Öğrenim Gören Engelli Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

Üniversitemizde öğrenim gören engelli öğrencilerimiz, Üniversitemiz Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Nur Şat eşliğinde, Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan’la bir araya geldiler.

Üniversitemiz Engelli Öğrenci Birimi Koordinasyon görüşmesine birim temsilcisi öğretim elemanlarımız; İlahiyat Fakültesi’nden Doç. Dr. Adem Korukcu, Sağlık Yüksekokulu’ndan Öğr. Gör. Filiz Selen, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan Öğr. Gör. Emrah Cerit, Meslek Yüksekokulu’ndan  Öğr. Gör. Doğan Demirci, Sungurlu Meslek Yüksekokulu’ndan Öğr. Gör. Kerim Aktaş, Alaca Meslek Yüksekokulu’ndan Öğr. Gör. Eren Çete, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden  Arş. Gör. Fatih Kaya, Fen Edebiyat Fakültesi’nden Arş. Gör. Hakan Yazar, Fen Bilimleri Enstitüsünden Arş. Gör. Tuğçe Göver katıldı.

Öğrencilerimizle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Üniversitemizde öğrenim gören engelli öğrencilerimizin; akademik, fiziksel ve sosyal yaşamlarını kolaylaştıracak biçimde öğretim programlarını düzenlemek, devam ettikleri eğitim ortamını daha uygun hale getirmek, araç gereç temin etmek, özel ders materyalleri hazırlamak, engellilere uygun eğitim, araştırma ve barındırma ortamlarını düzenlemek amacıyla özverili bir şekilde çalışıldığını belirtti.

“Kurumsal olarak Üniversitemiz bünyesinde oluşturulan Engelli Öğrenci Birimi irtibat noktası ile konulara daha profesyonel yaklaşarak sizlere daha teknik,  daha sosyal destekler vermek ve sizlerin hayatını daha da kolaylaştırmak istiyoruz” şeklinde açıklamada bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, “Hitit Üniversitesi olarak sizler için yapılan bu çalışmaları bir görevinde üstesinde tutarak kendimizle içselleştirmekteyiz, Üniversite olarak sizler talep etmeden, sizler söylemeden, sizler için üzerimize düşeni yapmak istiyoruz, sizlerden de bizim bilmediğimiz sorunlarınız varsa onları bilmek isteriz” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Alkan öğrencilerimizin eğitim hayatında ihtiyaç duydukları tüm gereksinimler için Hitit Üniversitesi olarak onların yanlarında olduğunu belirtti. Çeşitli nedenlerle ulaşamadığımız ve şu an aramızda olmayan öğrencilerimize de, sizler vasıtası ile ulaşmak ve onlar adına da Hitit Üniversitesi olarak üzerimize düşeni yapma arzu içinde olduğumuzu belirtmek isterim şeklinde açıklamada bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, “Hayatın zevki ona verilen mücadelede saklıdır ve biz Hitit Üniversitesi olarak bu mücadelenizde sizlerin yanınızdayız” şeklinde konuşmalarını sürdürerek öğrencilerimize başarı diledi. 

Engelli Öğrenci Birimi Koordinasyonu görüşmesine katılan öğrenciler de; “sizler tarafından sorunlarımızın dinlenilmesi ve çözüm yollarının sunulması bizim için çok önemli,” şeklide açıklamalarda bulunarak; “Hitit Üniversitesi olarak bizler için yaptığınız anlamlı ve değerli bu çalışmalara teşekkür ederiz” şeklinde düşüncelerini dile getirdiler.

Rektörümüz Üniversitemizde Öğrenim Gören Engelli Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum