Rektörümüz Yabancı Uyruklu Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

19 Ocak 14
Rektörümüz Yabancı Uyruklu Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

Üniversitemiz yapmış olduğu ikili işbirliği anlaşmaları ile Erasmus ve Mevlana Değişim Programlarıyla Dünya’nın farklı ülkelerinden gelerek Üniversitemizde eğitime başlayan yabancı uyruklu öğrencilerimiz, Aktif Yaşam Kulübü Başkanı Semih Kızıldağ ve Kulüp Danışman Hocası Doç. Dr. Cemil Hakyemez eşliğinde Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret ettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, geçtiğimiz günlerde Aktif Yaşam Kulübü önderliğinde düzenlenen “Uluslararası Öğrenci Festivali”nin çok başarılı geçtiğini, ilerleyen yıllarda bu başarının artarak devam edeceğine inancının tam olduğunu ifade etti.

Üniversitemizde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerle bir araya gelerek öğrencileri dinleyen Rektörümüz Prof. Dr. Alkan,  öğrencilerin Mevlana Değişim Programı kapsamında Üniversitemize tekrar gelerek lisans, yüksek lisans öğrenimlerini de yapabileceklerine dikkat çekti.

Gerçekleştirilen etkinlikle Çorum’da farklı kültürlere ait esintiler olduğunu, öğrencilerimizin kültürlerini tanıtma ve tanıma fırsatı yakalandığını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, biz sizi hiçbir zaman misafir olarak görmedik, öz evladımız gibi gördük, buradan ayrıldıktan sonra arkadaşlarınıza Çorum ve Üniversitemiz ile ilgili güzel bilgiler vereceğinize inanıyorum ve onları da Üniversitemizde görmekten mutlu oluruz şeklinde açıklamalarda bulundu. Öğrencileri etkinlikte göstermiş oldukları başarılı performans için tebrik eden Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, “Uluslararası Öğrenci Festivali”ne katılımlarından dolayı öğrencilere katılım belgesi vererek başarılar diledi.

T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum