Rektörümüz Bayat İlçesine Bir Dizi Ziyarette Bulundu

15 Eylül 14
Rektörümüz Bayat İlçesine Bir Dizi Ziyarette Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Bayat ilçesine bir dizi ziyarette bulundu. Rektörümüz Prof. Dr. Alkan’a yapmış olduğu ziyaretlerde; Bayat Belediye Başkan Vekili İsmail Kurt, Bayat Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Bahadır Ünlü ve Bayat Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Adem Okumuş eşlik etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan ilk olarak Bayat Kaymakamı Hakan Şeker’i ziyaret etti. Kaymakamlık Makam ziyareti sonrasında da Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, Bayat Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri ile bir araya geldi.

Etkinlik öncesinde selamlama konuşması yapan Bayat Kaymakamı Hakan Şeker, 2014-2015 Eğitim Öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek Rektörümüz Prof. Dr. Alkan’a katkılarından dolayı teşekkür etti.

“2014-2015 Eğitim Öğretim yılının bu anlamlı gününde, sizlerle bir arada olmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyuyor, hepinizi en içten duygularımla selamlıyorum” diyerek konuşmasına başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, “Çok yoğun programım olmasına rağmen sizin bu davetinize duyarsız kalmayıp Bayat’a ziyaret gerçekleştirdim” dedi.

Tüm zamanlarda olduğu gibi günümüzde de bilgili insanın öneminin her geçen gün daha da arttığına dikkat çekerek dünya ölçeğinde aranan insan olmak için bilgi birikimine ihtiyaç olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, “Şu an dünyada en değerli olan insan gücü. Eğer gayret edip koşturursanız elde edilemeyecek, başarılamayacak hiçbir şey yoktur.  Hayat kimseye altın tepside sunulmuyor. Çalışarak, çabalayarak hayatı kazanmalıyız. Bu en güzeli, bunun kıymeti de daha güzel oluyor” diyerek hayatın anlamının ona verilen mücadelede gizli olduğunun altını çizdi.

“Sıradan bir yaşantıyı tercih ediyorsanız kendinizi hiç yormayın. Kimse açlıktan ölmüyor. Hedefiniz insanlığa fayda sağlayacak işlerse, çok ama çok çalışmalısınız. Nerede okursanız okuyun, sonrasında ilinize, ilçenize hizmet edin. Öncelikle Bayat, Çorum hatta dünyanın size ihtiyacı var” diyerek öğrencilerin kendilerine uzun vadeli hedefler belirlemesini isteyen Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, kendisinin de hiçbir zaman bir elinin yağda bir elinin balda olmadığına dikkat çekerek kısıtlı imkanlarla Çorum’da eğitime başladığını ve şu an 500 bin nüfuslu bir şehre hizmet etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadığını belirtti.

“Teknolojinin gelişmesiyle fiziksel sınırların her geçen daha da ortadan kalktığı, sürekli değişim ve gelişimin yaşandığı günümüz dünyasında, bizler de çalışmalarımızı dünya ölçeğinde yapmalıyız” diyerek teknolojinin önemine değinen Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, öğrencilere Ar-Ge çalışmalarına önem vermelerini, sürekli araştırmalar yaparak TÜBİTAK gibi kamu kurum ve kuruluşlarının öğrencilere yönelik destek ve imkanlarını takip etmelerini istedi.

 “Reel hayattan da uzaklaşmadan, gücünüzün yettiği oranda hedefiniz büyük olsun ve ne olmak istiyorsanız, o mesleğin en iyisi olun, siz mesleğinizde iyi iseniz, ülkemizde çalışacak her alanda iş var, her mesleğe istihdam var” diyerek öğrencilere geleceğin istihdam garantili, gözde mesleklerine yönelmelerini isteyen Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, “Hedefiniz ilk önce faydalı insan olmak olsun, sonrası Allah’ın izniyle gelir. Size söylediklerimi bir rektör olarak değil, Çorumlu bir ağabeyiniz olarak algılayın” dedi. Öğrencilerden dünya ölçeğinde büyük düşünmelerini ve üniversitede tercihlerinde üniversitelerin öğrencilere sunduğu imkanları da göz önünde bulundurmalarını isteyen Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, öğrencilere başarı dileklerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

Soru-cevap kısmı ile devam eden program sonrasında Bayat Kaymakamı Hakan Şeker, Bayat Belediye Başkan Vekili İsmail Kurt ve Bayat Anadolu Lisesi Müdürü Tarık Nakcı tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Alkan’a teşekkür plaketi takdim edildi.

Bayat Anadolu Lisesinde düzenlenen etkinlik sonrasında da  Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, Bayat Belediyesine ziyaret gerçekleştirdi.

Üniversitemizle birlikte ortak projeler yapmak istediklerini ifade ederek kurumlarımız arasındaki işbirliğinin artarak devam edeceğine inandıklarını belirten Bayat Belediye Başkan Vekili İsmail Kurt, Üniversitemizde yapılan başarılı çalışmalardan ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Rektörümüz Prof. Dr. Alkan’a teşekkür etti.

Üniversitemizin tüm kurumlarımızla yakın bir diyalog halinde hareket ettiğini belirterek Hitit Üniversitesinin sadece Çorum merkezimizde değil, tüm ilçelerimizle de yakın bir diyalog halinde olmasından büyük bir mutluluk duyduğunu, sağlanan bu yakın iş birliklerinin sonucu olarak da artık Üniversitemizin önemli çalışmalara/başarılara imza attığını ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, Üniversitemizin her zaman ve her türlü iş birliğine hazır olduklarını söyleyerek, kurumlarımızın birlikte yapacakları çalışmalarla daha güçlenerek bulunduğu coğrafyaya daha fazla katma değer sağlayacağını belirtti.

 

Rektörümüz Bayat İlçesine Bir Dizi Ziyarette Bulundu
Rektörümüz Bayat İlçesine Bir Dizi Ziyarette Bulundu
Rektörümüz Bayat İlçesine Bir Dizi Ziyarette Bulundu
Rektörümüz Bayat İlçesine Bir Dizi Ziyarette Bulundu
Rektörümüz Bayat İlçesine Bir Dizi Ziyarette Bulundu
Rektörümüz Bayat İlçesine Bir Dizi Ziyarette Bulundu
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum