İlim Yayma Cemiyetinden Rektörümüze Ziyaret

15 Haziran 15
İlim Yayma Cemiyetinden Rektörümüze Ziyaret

İlimiz Yayma Cemiyeti  (İYC) Çorum  Şubesi Başkanı Mehmet Karadağ ve beraberindeki heyet, Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretlerinden memnuniyet duyduğunu bildiren Prof. Dr. Alkan,  İlim Yayma Cemiyetinin kurulduğu günden bu yana yarım yüzyıllık geçmişiyle yetiştirdiği kadroların çok büyük hizmetler gerçekleştirdiğini, Türkiye’nin ilerlemesi ve gelişmesi için her türlü çalışma yapan gençlerimizin yetiştiği büyük bir ilim-irfan ocağı olduğunu ifade ederek “İYC,  bizim de görevde bulunduğumuz sürece her zaman omuz omuza hareket ettiğimiz bir STK. Bundan sonra da iş birliklerimiz ve ortak çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

İYC Çorum  Şubesi Başkanı Mehmet Karadağ, “İlim Yayma Cemiyeti olarak Rektörümüzün geldiği ilk günden itibaren her yönüyle destekçisi olduk. O günden bugüne kadar Üniversitemizin her yönüyle gelişmesi ve ilimizle bütünleşmesi için üstün çaba sarf ettik.” diye konuşarak dünya üniversitesi olmak adına dış ülkelere açıldığını, bağlantılar kurduğunu ve çok sayıda anlaşma yaptığına dikkat çekti.  “Gayretli çalışmalarının devamı için Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ikinci dönem rektörlüğünde de çok arzu etmiştik. Başarılı geçen seçim sonrasında büyük bir gurur tablosu ortaya çıktı ve ikinci dönemde de güzel çalışmalar yapacağına yürekten inanıyorum.” diye konuşan Mehmet Karadağ, “Cemiyet olarak dün olduğu gibi bugün de desteğimiz artarak devam edecektir.”  dedi.

Hayırlı olsun dileklerini ileten Çorum  Şubesi Başkanı Mehmet Karadağ ve beraberindeki heyet, Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ın ikinci kez atanmasından ötürü tebrik ederek Üniversitenin gelişimindeki büyük emeklerinden, katkılarından ve çalışmalarından ötürü teşekkür etti.

T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum