Erbakan Vakfı Çorum Şubesinden Rektörümüze Nezaket Ziyareti

21 Kasım 16
Erbakan Vakfı Çorum Şubesinden Rektörümüze Nezaket Ziyareti

Erbakan Vakfı Çorum Şubesi Başkanı Yakup Taş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret etti.

Erbakan Vakfının çalışmalarına ve projelerine ilişkin açıklamalarda bulunan Erbakan Vakfı Çorum Şube Başkanı Yakup Taş,  Üniversitemizin çalışmalarını yakından ve ilgiyle takip ettiklerini dile getirerek Rektörümüzün bu değerli çalışmalarında birlikte olmaktan onur duyacaklarını ve ortak iş birlikleri çerçevesinde yapılacak her türlü proje ve çalışmalarda yer almak istediklerini söyledi.

Nazik ziyaretten memnuniyetten duyduğunu dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Üniversitemizin her zaman ortak iş birliklerine açık olduğunu ve özellikle Erbakan Vakfı ile yapılacak çalışmalarda yer almaktan büyük bir mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, Türkiye siyasetine damga vurmuş çok önemli bir siyaset adamı olan Rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın fikirleri doğrultusunda kurulan Erbakan Vakfının, Milli Görüş hareketinin istikâmetini muhafaza ederek mevcut çalışmalara öncülük etmesini, hayatını milletimizin ve tüm insanlığın kurtuluşuna adamış Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın mücadele ve fikirlerinin yeni nesillere ve topluma doğru bir şekilde aktarılmasını sağlamasını amaç edinmesinin çok önemli olduğunu ifade etti.

Rahmetli Prof. Dr. Erbakan’ın Başbakan olduğu dönemde, birçok başarılı ve olağanüstü projelere imza attığını ve bütün çalışmalarında millilik vurgusuna ne denli önem verdiğini belirten Rektör Prof. Dr. Alkan, bu görevi/düşünceyi devam ettiren Vakfın, yeni nesillerin milli ve manevi değerlerine bağlı şuurlu bir gençlik olarak yetişmeleri adına eğitim ve kültür faaliyetlerinde bulunmalarının yaşadığımız çağ itibarıyla ülkemiz adına sevindirici ve değerli çalışmalar olduğunu sözlerine ekledi.


T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum