Yayınlanma Tarihi: 30 Nisan 2014 Çarşamba

TÜBİTAK - CNRST (Fas) İkili İşbirliği Programı


TÜBİTAK ile Fas Ulusal Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Merkezi (CNRST) arasında imzalanan anlaşma kapsamında iki ülke araştırmacılarının ortak projelere destek verilecektir.

Bu kapsamda TÜBİTAK ile Fas CNRST arasında Kasım 2013’de imzalanan bilimsel işbirliği anlaşması çerçevesinde ortak projeler desteklenecektir. Temel ve Uygulamalı Bilimler, Mühendislik ve Teknoloji ile Sosyal Bilimler alanlarında hazırlanacak ortak proje ile Türkiye’deki araştırmacılar TÜBİTAK’a, Fas’taki araştırmacılar ise CNRST’ye başvuracak. Başvuruları iki kuruluş bağımsız olarak değerlendirilecektir. Her iki kuruluşun da onay verdiği projeler desteklenmeye hak kazanacaktır.

Program kapsamında Türkiye’deki araştırmacılara talep etmeleri durumunda TÜBİTAK tarafından yıllık 120 bin TL’ye kadar araştırma desteği verilecek. Araştırmacıların karşılıklı yapacakları ziyaretlerin masraflarını ise TÜBİTAK ve CNRST karşılayacaktır.

İşbirliği kapsamında TÜBİTAK'a proje önermek isteyen araştırmacılar, başvurularını 2543 kodlu programın proje öneri formunu doldurarak gerekli diğer evraklarla birlikte TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı İkili ve Çoklu İlişkiler Müdürlüğü’ne yapacaklardır. Aynı şekilde Faslı proje ortakları ise Fas CNRST’ye başvuracaklardır. Tek taraflı başvurular kabul edilmeyecektir. Hazırlanacak projelerin süresi 2 yılı aşmayacak. Projeler, bilim insanı ve bilgi değişimi yoluyla uygulanacaktır.

Türk ve Faslı araştırmacılar, ortak hazırlayacakları projelere destek almak için 27 Haziran 2014 tarihine kadar başvuruda bulunabileceklerdir.

Program hakkında detaylı bilgi ve başvuru dokümanları için tıklayınız.

HİTİT ÜNİVERSİTESİ PROJE KOORDİNASYON BİRİMİ

HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube