Yayınlanma Tarihi: 19 Ocak 2015 Pazartesi

Yurtdışı Bilimsel Etkinlikleri Destekleme Programı Bilgi Sistemi Yenilenerek Kullanıma Sunulmuştur

Üniversitemizde tam zamanlı olarak görev yapan öğretim elemanlarımızın bildiri/tebliğ sunmak üzere uluslararası bilimsel ve sanatsal etkinliklere katılımları, Yurtdışı Bilimsel Etkinlikleri Destekleme Programı kapsamında gerçekleşmektedir.

20 Kasım 2014 tarihinde yapılan 12 nolu Üniversitemiz Senato toplantısında kabul edilen Yurtdışı Bilimsel Etkinlikleri Destekleme Yönergesi kapsamında destek koşullarında bazı değişiklikler yapılmıştır. Buna göre Üniversitemiz öğretim elemanlarının gerçekleştirdiği akademik çalışmaların yayına dönüştürülmesini teşvik etmek ve yayın sayımızı daha da arttırmak amacıyla, 2015 yılından itibaren geçerli olmak üzere, bilimsel ve sanatsal etkinliklere ilk kez katılım için başvurunun yapıldığı takvim yılının bir önceki yılında Hitit Üniversitesi adresli ulusal/uluslararası hakemli bilimsel dergilerde yayımlanmış en az bir makale veya ulusal/uluslararası yayınevleri tarafından basılan kitap veya kitap bölümü yazılması şartı aranacaktır.

Söz konusu destek programı başvuruları 2011 yılından bu yana olduğu gibi, bundan sonrasında da yeni başvuru koşullarına göre güncellenmiş ve yenilenmiş web-tabanlı başvuru sistemi üzerinden (http://www.bedek.hitit.edu.tr) yapılacaktır. Yurtdışı Bilimsel Etkinlikleri Destekleme Programı Bilgi Sistemi, Üniversitemizde kullanılan hemen tüm otomasyon yazılımları gibi tamamen kendi teknik personelimiz tarafından kodlanmış, Bilgi İşlem Daire Başkanlığımızın sunduğu altyapı imkânlarıyla hazırlanmıştır.

Üniversitemizin bilişim (internet, wi-fi, yazılım, donanım vb.) altyapısındaki iyileşmelerle birlikte bugün hemen her alanda otomasyon sistemleri farklı alanlarda yoğun ve aktif olarak kullanılmaktadır. Otomasyon sistemleri, kullanıcılarımızın diledikleri zaman, mekândan bağımsız olarak başvuru imkânı sunmaktadır.

Yurtdışı Bilimsel Etkinlikleri Destekleme Yönergesi için tıklayınız.

HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube
Tercih İle İlgili Sorunuz mu var?
Tercih İle İlgili Sorunuz mu var?
Birim Yöneticilerimiz İle Görüşün
Uluslararası Ofis
Öğrenci Temsilcisi
Çevrimiçi
Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
Muhammed Emin ERDİN
Çevrimiçi
Tıp Fakültesi
Faruk ALTINBAŞAK
Çevrimiçi
Mühendislik Fakültesi
Erdener ÖZÇETİN
Çevrimiçi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İsmail YILDIRIM
Çevrimiçi
Fen Edebiyat Fakültesi
İsa SARI
Çevrimiçi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Emre KELEŞ
Çevrimiçi
İlahiyat Fakültesi
Dila BARAN TEKİN
Çevrimiçi
Güzel Sanatlar Fakültesi
Rıza Ozan EROĞLU
Çevrimiçi
Spor Bilimleri Fakültesi
Furkan ÇAMİÇİ
Çevrimiçi
Teknik Bilimler MYO
Mustafa KÖSELER
Çevrimiçi
Sosyal Bilimler MYO
Şule YUMUTKAN
Çevrimiçi
Alaca Avni Çelik MYO
Ömer YILDIZ
Çevrimiçi
Osmancık Ömer Derindere MYO
Kazım BAŞARAN
Çevrimiçi
Sungurlu MYO
Gökhan BODUROĞLU
Çevrimiçi
İskilip MYO
Cesur Yusuf GÖKER
Çevrimiçi
Sağlık Hizmetleri MYO
Sevim Gökçe YILMAZ
Çevrimiçi