Yayınlanma Tarihi: 09 Ekim 2017 Pazartesi

Üniversitemiz Kütüphanesinde Deneme Erişimine Açılan Veri Tabanları

Üniversitemizde bilgiye ve veriye en etkin, en kolay ve en ekonomik yoldan ulaşmanın yollarından biri olan veri tabanları, güncel bir şekilde takip edilmekte olup, birimlerden gelen talepler anında dikkate alınarak gerekli değerlendirmeler yapılmakta ve mümkün olan azami ölçüde üyelikler gerçekleştirilmektedir. Bu amaçtan yola çıkarak aşağıda sıralanan ve kısaca içeriklerinden bahsedilen Veri Tabanları, belirtilen tarihlere kadar Üniversitemiz deneme erişimine açılmıştır.

* GALE REFERENCE COMPLETE; Tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din vb. birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz geniş bir koleksiyondan oluşan bir veri tabanı. (16 Kasım 2017 tarihine kadar)

* CLINICAL KEY; Tıp uzmanları için tasarlanmış, tüm tıbbi ve cerrahi alanları ilgilendiren içeriğinin yanı sıra; 1000'den fazla kitaba, 500'den fazla dergiye, 9000'den fazla cerrahi ve tıbbi müdahale videosuna, uygulama rehberlerine, hastaları eğitici broşürlere ve MEDLINE'ın tamamına erişim sağlamakta olan bir veri tabanı.  (30 Ekim 2017 tarihine kadar)  

* BOARDVITALS; TUS, Hemşirelik, Eczacılık, Diş Hekimliği, Sağlık Yüksek Okulları ve 40 TIP alanında soru bankaları bulabileceğiniz bir veri tabanı. (30 Ekim 2017 tarihine kadar)

* KARGER; Özellikle TIP alanında yayınladıkları, konuya özel akademik dergiler ve kitaplar ile tıp dünyasında önemli yenilikleri sunan,  her sene 100’den fazla dergi ve 50’den fazla kitabı yayımlayarak en güncel bilginin tıp dünyasındaki araştırmacılara yönlendirilmesini sağlayan, - Acta Cytologica-Acta Haematologica - Breast Care - Cardiology -Cells Tissues Organs-Folia Primatologica-Human Development- Nephron - Ophthalmologica  - Psychopathology  gibi önemli dergilerden oluşan bir veri tabanı. (18 Kasım 2017 tarihine kadar)

*ACM; Bilgisayar eğitimcileri, bilgisayar araştırmacıları ve profesyonellerinin bilgi paylaşımı, alandaki zorlukları, yenilikleri ve düşüncelerini paylaştıkları dünyanın en geniş kapsamlı eğitim ve bilimsel topluluğu olan bir veri tabanı. (15 Kasım 2017 tarihine kadar)

*Project MUSE; Aralarında dünyanın saygın üniversite ve eğitim kurumları olan 220’den fazla yayınevinin tam metin akademik yayınlarını araştırmacılara ulaştıran, 650’den fazla süreli yayın içeren, sosyal ve beşeri bilimler ağırlıklı, bölgesel ve etnik çalışmalar, sanat ve mimari,  yaratıcı yazım, eğitim, sinema, tiyatro ve performans sanatları, tarih, dil bilimleri, kütüphanecilik ve yayıncılık, edebiyat, müzik, filozofi, din bilimleri, kadın araştırmaları konuları üzerine yayın yapan bir veri tabanı olup  (30 Kasım 2017 tarihine kadar) Üniversitemiz deneme erişimine açılmıştır.

Deneme erişimine açılan veri tabanlarına ulaşmak için  http://kutuphane.hitit.edu.tr/  adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tüm öğretim elemanlarımıza ve öğrencilerimize verimli çalışmalar dileriz.


HİTİT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ


HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube
Öğrenci Barınma Danışma Birimi
Destek Hattı
Öğrenci Barınma Danışma Birimi
Birim Yöneticilerimiz İle Görüşün
Öğrenci Barınma Danışma Birimi
Öğrenci Temsilcisi
Çevrimiçi
Uluslararası Ofis
Öğrenci Temsilcisi
Çevrimiçi
Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
Muhammed Emin ERDİN
Çevrimiçi
Tıp Fakültesi
Nazlı KOÇ
Çevrimiçi
Mühendislik Fakültesi
Erdener ÖZÇETİN
Çevrimiçi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İsmail YILDIRIM
Çevrimiçi
Fen Edebiyat Fakültesi
Erhan TARHAN
Çevrimiçi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Emre KELEŞ
Çevrimiçi
İlahiyat Fakültesi
İhsan HACIİSMAİLOĞLU
Çevrimiçi
Güzel Sanatlar Fakültesi
Rıza Ozan EROĞLU
Çevrimiçi
Spor Bilimleri Fakültesi
Furkan ÇAMİÇİ
Çevrimiçi
Teknik Bilimler MYO
Mustafa KÖSELER
Çevrimiçi
Sosyal Bilimler MYO
Serhat SAATÇİ
Çevrimiçi
Alaca Avni Çelik MYO
Ömer YILDIZ
Çevrimiçi
Osmancık Ömer Derindere MYO
Kazım BAŞARAN
Çevrimiçi
Sungurlu MYO
Emre YAMANER
Çevrimiçi
İskilip MYO
Pelin KILIÇ
Çevrimiçi
Sağlık Hizmetleri MYO
Tuğba IŞIK
Çevrimiçi