Yayınlanma Tarihi: 26 Şubat 2019 Salı

ARDEB 1003 Programı Kapsamında Yeni Çağrı Açıldı

TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırma Destek Grubu tarafından "1003-Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı" kapsamında "İslâm Medeniyeti ve Bilim Tarihi" başlıklı çağrı açıldığı belirtilmiştir. Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İslâm medeniyeti birikimlerinin yeniden keşfi sürecinin önde gelen isimlerinden biri olan Prof. Dr. Fuat Sezgin, İslam bilim ve teknoloji tarihinin, önyargılar sebebiyle karanlıkta kalan dönem, isim, eser ve öğretilerini gün yüzüne çıkarmak üzere gösterdiği büyük gayretle gelecek nesiller için çok kıymetli bir bilimsel miras bırakmış ve onun hatırasını yaşatmak üzere Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından 2019 yılı "Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı" olarak ilan edilmiştir. Bu bağlamda, Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırma Destek Grubu tarafından "1003-Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı" kapsamında "İslâm Medeniyeti ve Bilim Tarihi" başlıklı çağrı açılmıştır. Bu çağrı kapsamında yapılacak proje başvuruları için iki aşamalı başvuru sistemi uygulanmaktadır. İlk aşama başvuruları için son başvuru tarihi 19/04/2019 olarak belirlenmiştir. Açılan çağrıya ilişkin bilgilere ulaşmak için lütfen tıklayınız.

07/01/2019 tarihi itibariyle ARDEB Programlarına yapılan başvurular için e-imza süreci zorunlu olduğundan belirtilen son başvuru tarihine kadar "Proje Başvuru Sistemi (PBS) E-İmza Servisi" üzerinden e-imza sürecinin de tamamlanması gerekmektedir. Elektronik başvuru çıktısının ve başvuru sırasında elektronik başvuru sistemine yüklenmiş olan dosyaların başvuru aşamasında ayrıca basılı olarak gönderilmesine gerek yoktur.

Bilgilerinize saygılarımızla sunarız. 

Kaynak: TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı 


HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube