Yayınlanma Tarihi: 27 Şubat 2019 Çarşamba

Öğrenci Kulüplerimizin 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi Seçim Duyurusu

Sayısı 100’e yaklaşan öğrenci kulüplerimizde öğrencilerimiz eğitim-öğretim faaliyetlerinin dışında konferans ve panel etkinlikleri ile sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler gerçekleştirebilmekte ve yapılan bu faaliyetler Üniversitemiz tarafından Hitit Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri Yönergesi çerçevesinde imkânlar ölçüsünde desteklenmektedir. Bu süreçte öğrencilerimizin kulüp faaliyetlerini yapabilmeleri için, kulüplerin seçim sürecini başarıyla tamamlamaları oldukça önem arz etmektedir. 

Öğrenci kulüpleri seçim sürecine ilişkin takvim, Yönerge çerçevesinde başlamış durumdadır. Öğrencilerimiz kulüp seçimleri takvimi içerisinde yer alan 20 Mart 2019 Çarşamba günü mesai bitimine kadar kulüplere üyelik işlemlerini, Kulüpler Bilgi İşletim Sistemi (KUBİS) üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirecek olup; bunun için Hitit Üniversitesi Bilgi İşletim Sistemi (HUBİS) üzerinden kullanıcı adı ve şifreleriyle giriş yaparak kolay bir şekilde istedikleri en fazla iki kulübe üye olabileceklerdir. 

Öğrencilerimizin kulüplere üyelik başvurusu sonrasında kulüplerin akademik danışmanlarının öğrenci üyeliklerini 22 Mart 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar onaylamaları gerekmektedir. 

Danışman onayı gerçekleşen kulüp üyelerinden yönetim ve denetim kuruluna aday olmak isteyen öğrencilerin 29 Mart 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar ek’te verilen formları doldurarak Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı’na teslim etmeleri gerekmektedir. Bir öğrenci, yalnızca bir kurula aday olabilecektir. Bu sayede, yönetim ve denetim kurulu başkan adayları, kendi üye listesini belirleyecek ve kulüp üyeleri yalnızca bu listelere oy verecektir. 

Kulüplerdeki yönetim ve denetim kuruluna oy verme işlemlerini Kulüpler Bilgi İşletim Sistemi (KUBİS) üzerinden 1 Nisan’dan itibaren yapabilecek olup, oy verme işlemi 5 Nisan 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar elektronik ortamda gerçekleştirilecektir. Öğrenciler üye oldukları kulüplerdeki yönetim ve denetim kurulu listelerine oy vermek suretiyle, hem kulüp başkanını hem de yönetim kurullarını belirlemiş olacaktır. Bu süreçteki oy verme işlemlerinde kulüp üyelerinin üçte ikisinin oy kullanması gerektiğinin göz önünde bulundurulması gerekmektedir. 

Kulüplerin oy verme sürecinde, oy kullanımı kulübün üye sayısının üçte ikisini sağlayamadığı durumda, bu kulüpler için ikinci tur oylaması yapılacaktır. İkinci tura kalan kulüplerdeki üyeler,  aday olan yönetim ve denetim kurulu listelerine 9 Nisan 2019 Salı gününden 11 Nisan 2019 Perşembe günü mesai bitimine kadar oy verebileceklerdir. Seçim sonuçları, 15 Nisan 2019 tarihinde duyurulacaktır. 

Kulüplerimizin seçim süreçlerini başarı ile tamamlamaları, yapacakları etkinliklerde destek alabilmeleri ve etkinlik puanı elde edebilmeleri açısından son derece önemlidir. Seçimleri tamamlayamayan kulüplerimizin yapmayı planladıkları etkinlikler için Rektörlüğümüzden destek almaları, ilgili Yönerge gereği mümkün değildir. 

Öğrenci kulüplerinin seçim sürecine ilişkin ihtiyaç duyulabilecek tüm bilgiler detaylı bir şekilde kulüplerimizin web sayfasında (http://kulupler.hitit.edu.tr/) bulunmaktadır. Seçimlere katılan tüm kulüplerimize şimdiden başarılar diliyoruz.

2019 Bahar Dönemi seçim takvimine ulaşmak için Tıklayınız. 

Yönetim Kurulu Başvuru Formu için Tıklayınız.

Denetim Kurulu Başvuru Formu için Tıklayınız.

Hitit Üniversitesi Rektörlüğü


HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube