Yayınlanma Tarihi: 04 Ekim 2021 Pazartesi

Zorunlu Ortak Yabancı Dil I-II (İngilizce I-II) ve Temel Bilgi Teknolojileri Dersi Muafiyet Sınavı Duyurusu

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Muafiyet Sınavı 

Sınav Tarihi:  08 Ekim 2021 Cuma 

Sınav Saati: 10.00 

Sınav Yeri : Sınav yüz yüze yapılacaktır. Her öğrenci sınava kendi biriminde girecektir. 


Muafiyet Sınavı; Üniversitemiz Fakülte ve Meslek Yüksekokullarına kayıt yaptıran öğrencilerimiz için “Yabancı Dil I-II (İngilizce I-II)” ile “Temel Bilgi Teknolojileri” dersleri için yapılacaktır. Muafiyet Sınavı başvuruları elektronik ortamda muafiyet.hitit.edu.tr web sitemiz üzerinden yapılacak olup sınava katılmak isteyen öğrenciler 05 Ekim 2021 saat 17.30 a kadar elektronik formu doldurmaları gerekmektedir.

NOT:  

1. Muafiyet Sınavı tek oturumda yapılacak olup; her iki dersin sınavı 40 ar dakika olup, toplam süre 80 dakikadır. Sınava katılmak zorunlu olmayıp; sınava katılan öğrenciler başarılı oldukları takdirde adı geçen derslerden muaf olacaklardır. (Öğrenciler isterlerse her iki dersin muafiyet sınavına katılabilirler.)

2. Her öğrenci kendi Fakülte veya Meslek Yüksekokulunda sınava girecektir.

Sınava Kimler Başvurabilir?

1. Daha önce kaydını dondurup, öğrenimlerine bu yıl 1. sınıfa başlayacak öğrenciler sınava başvurabilir.

2. 2021 YKS ile üniversitemiz lisans ve önlisans programlarına kayıt yaptıran 1. Sınıf öğrenciler ve İlahiyat Fakültesi Arapça Hazırlık sınıfını, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi İngilizce Hazırlık sınıfını ve Uluslarası İlişkiler İngilizce Hazırlık sınıfını geçmiş 2020 girişli 1. Sınıf öğrenciler sınava başvuru yapabilirler.

Sınava Kimler Başvuramaz?

1. İlahiyat Fakültesi Hazırlık Sınıfı öğrencileri sınava başvuramazlar.

2. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi İngilizce Bölümü ve Uluslarası İlişkiler İngilizce Bölümü Hazırlık sınıfı öğrencileri sınava başvuramazlar. SINAVA BAŞVUR

HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube