Yayınlanma Tarihi: 10 Eylül 2021 Cuma

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Kayıt Yenileme ve Ders Kayıtlanma İşlemleri

Üniversitemiz Bilgi Yönetim Sistemi (UBYS) üzerinde yaşanacak yoğunluk göz önünde bulundurularak, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Güz dönemi eğitim birimlerimizin ders kaydı (kayıt yenileme) işlemlerinin başlangıcı farklı günlere dağıtılmıştır.

Üniversitemizin tüm birimlerinde ders kayıtları 26 Eylül 2021 Pazar günü saat 23:59’a kadar devam edecektir. Ders kayıtlanma ve yenileme işlemi, Üniversitemize yeni kaydolan öğrenciler de dahil olmak üzere tüm öğrencilerimiz tarafından yerine getirilmelidir. Belirlenen süre içerisinde kaydını yenilemeyen öğrenciler o dönem için hiç bir şekilde ders alamayacakları gibi, sınavlara giremeyecekler ve öğrencilik haklarından da yararlanamayacaklardır.

Öğrenim ücreti veya katkı payları ödeme işlemleri 13-29 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak olup, öğrenim ücreti veya katkı payı borcunuzun bulunması durumunda üzerinizdeki borç kaldırılmadan seçtiğiniz dersler danışman onayına gönderilmeyecek ve ders kaydı/ kayıt yenileme işleminiz tamamlanmayacaktır. Kayıt Yenileme veya Ders Kaydı işlemi yapmayan öğrenciler ise ilgili dönemin öğrencilik haklarından yararlanamayacaklar ve yoklama ile not giriş listeleri dâhil hiçbir listede görünmeyeceklerdir.

Öğrenciler ders kaydı ve kayıt yenileme işlemlerini  ubys.hitit.edu.tr  adresinden kullanıcı adları ve şifreleri ile UBYS Sistemi'ne giriş yaparak çevrim içi (online) olarak  yapacaklardır.

Üniversitemize yeni kaydolan öğrencilerimizin UBYS sistemine giriş için Kullanıcı Adı Öğrenci Numarası; Şifre ise T.C. Kimlik Numarasıdır. (Öğrenci Numaranızı öğrenmek için tıklayınız.) Sisteme ilk girişte şifrenizin değiştirilmesi önemle tavsiye olunur. Ders Kayıt işlemleriniz Danışmanınız tarafından onaylandıktan sonra tamamlanacaktır. Danışmanınız uygun göreceği durumlarda sistem üzerinden seçtiğiniz derslerde değişiklik yaparak incelemeniz için yeniden size gönderebilir. Ders kaydınızın onaylandığını görene kadar ders kayıt aşamalarını mutlaka kontrol etmeniz gerekmektedir.

2021-2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ

EĞİTİM BİRİMLERİNİN DERS KAYITLANMA BAŞLANGIÇ ve BİTİŞ TARİHLERİ

Bitiş Tarihi ve Saati: 26 Eylül 2021 Pazar Saat: 23:59

BİRİM ADI

BAŞLANGIÇ TARİHİ

Sağlık Hizmetleri M.Y.O.

14 Eylül Salı saat 10:00

Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fak.

14 Eylül Salı saat 15:00

Sungurlu M.Y.O.

14 Eylül Salı saat 15:00

İktisadi ve İdari Bilimler Fak.

15 Eylül Çarşamba saat 10:00

Osmancık Ömer Derindere M.Y.O.

15 Eylül Çarşamba saat 15:00

Fen Edebiyat Fakültesi

15 Eylül Çarşamba saat 15:00

İskilip M.Y.O.

16 Eylül Perşembe saat 10:00

İlahiyat Fakültesi

16 Eylül Perşembe saat 15:00

Sosyal Bilimler M.Y.O.

17 Eylül Cuma saat 10:00

Teknik Bilimler M.Y.O.

17 Eylül Cuma saat 15:00

Sağlık Bilimleri Fakültesi

20 Eylül Pazartesi saat 10:00

Alaca Avni Çelik M.Y.O.

20 Eylül Pazartesi saat 15:00

Spor Bilimleri Fakültesi

21 Eylül Salı saat 10:00

Mühendislik Fakültesi

21 Eylül Salı saat 15:00

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü

22 Eylül Çarşamba saat 10:00


Ders Kayıt İşlemlerinde Dikkat Edilecek Hususlar

1.    Kayıt yenileme işlemlerinin tümünden öğrencinin bizzat kendisi sorumludur.

2.    Öğrenci, akademik takvimde belirlenen süre içinde derslere kayıt yaptırmak zorundadır.

3.    Kaydını yenilemeyen öğrenci ders alamaz, sınavlara giremez ve öğrencilik haklarından yararlanamaz.

4.  Haftalık ders programında diğer derslerle kısmen de olsa çakışan derslere kayıt yapılamaz. Bu koşul devamsızlık sebebiyle tekrar alınan dersler için de geçerlidir.

5.  Katkı payı/öğrenim ücreti ödeme yükümlülüğü olan öğrenciler, ödeme yaptıktan sonra ders seçimi yapabilirler.

6.  Öğrenci, normal olarak alması gereken yarıyılda almadığı veya alıp da başarılı olamadığı derslere, o derslerin verildiği ilk yarıyılda, en alt yarıyıldan itibaren alamadığı ya da başarısız olduğu derslerden başlayarak öncelikle kaydolmak zorundadır.

7.  Üçüncü yarıyıldan itibaren GANO'ya bakılmaksızın öğrencinin bir yarıyılda kaydolabileceği derslerin azami kredi miktarı, o yarıyıl için belirlenmiş kredi miktarının 1/3'ten fazlasını geçemez.​

8.  Öğrencilerimiz söz konusu tarihler arasında kullanıcı adları ve şifreleri ile UBYS'ye girecek ve "Kayıt Yenile veya Kaydımı Tamamla" butonuna basarak kayıt yenileme işlemini gerçekleştireceklerdir. Ancak  borcu olanlar öncelikle borçlarını ödeyecekler ve ödeme tamamlandıktan sonra kayıt yenilemeyi  tamamlayabileceklerdir.

9.  Kayıt yenileme işlemi yapmayan öğrenciler ise ilgili dönemin öğrencilik haklarından yararlanamayacaklar ve yoklama ile not giriş listeleri dahil hiçbir listede görünmeyeceklerdir.

Katkı Payı ve Öğrenim Ücretleri için tıklayınız

UBYS Öğrenci Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.

Öğrenci Ders Seçimi Kılavuzu için tıklayınız.

Öğretim Elemanı Ders Kayıtlanma Süreçleri için tıklayınız.

Hitit Üniversitesi Ön lisans ve Lisans Eğitim–Öğretim ve Sınav Yönetmeliği için tıklayınız.

HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube