2022-DGS Kayıt Duyurusu

2022-Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) göre tercih yapan adayların yerleştirme sonuçları, https://sonuc.osym.gov.tr adresli ÖSYM’nin resmi internet sayfasında açıklanmıştır. 

Üniversitemizi tercih ederek kayıt hakkı kazanan öğrencilerimizi bu güne kadar olan özverili çalışmaları ve tercihlerinden dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu  "Üniversite E-Kayıt"  uygulamasını tıklayarak,  https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden  08-12 Eylül 2022 saat 23:59'a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekmektedir.

Yüz yüze kayıt yaptırmak isteyen adayların, 09-14 Eylül 2022 tarihleri arasında Hitit Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına istenilen belgeler ile birlikte bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Öğrenim ücreti veya katkı payları ödeme işlemleri 08 Eylül 2022 tarihinden itibaren başlayacak olup, öğrenim ücreti veya katkı payı borcunuzun bulunması durumunda üzerinizdeki borç kaldırılmadan seçtiğiniz dersler danışman onayına gönderilmeyecek ve ders kaydı işleminiz tamamlanmayacaktır. Öğrenim ücreti veya katkı payları HALKBANK şubelerinden veya ATM'lerinden Halkbank internet bankacılığından  öğrenci numarasıyla ödenecektir. 

Kayıt Yenileme veya Ders Kaydı işlemi yapmayan öğrenciler ise ilgili dönemin öğrencilik haklarından yararlanamayacaklar ve yoklama ile not giriş listeleri dâhil hiçbir listede görünmeyeceklerdir.

Üniversitemize yeni kaydolan öğrencilerimizin UBYS sistemine giriş için Kullanıcı Adı Öğrenci Numarası; Şifre ise T.C. Kimlik Numarasıdır. (Öğrenci Numaranızı öğrenmek için  tıklayınız.) Sisteme ilk girişte şifrenizin değiştirilmesi önemle tavsiye olunur.

Öğrenciler eğitim birimlerince yapılacak intibak işlemlerinden sonra ders kaydı işlemlerini  ubys.hitit.edu.tr  adresinden kullanıcı adları ve şifreleri ile UBYS Sistemi'ne giriş yaparak çevrim içi (online) olarak  yapacaklardır.

2022 yılı Dikey Geçiş Sınavı ile yerleşen öğrencilerin kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için programa kayıt yaptırmayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders vb. ile mezuniyet hakkı elde eden önlisans öğrencilerin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2022-2023 eğitim öğretim yılı bahar dönemi başlangıcına kadar kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıtlarını yaptırabilmeleri Yükseköğretim Kurulunca uygun bulunmuştur.


KAYITLARDA İSTENECEK BELGELER

1. 2022-DGS sonuç belgesi (İnternet çıktısı),

2. Ön lisans diplomasının aslı veya mezuniyet belgesi (kontrol amaçlı) 

3. Not dökümü (transkript),

4. Nüfus cüzdanı fotokopisi


KAYITLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR

1. Yüz yüze kayıt işlemleri, Hitit Üniversitesi Rektörlüğü Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Kuzey kampüsü Çorum adresinde yapılacaktır. Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir.

2. Kayıt için istenen belgelerin aslı görülmeden fotokopisi kabul edilmez.

3. Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan adaylar herhangi bir hak talep edemezler.


Kayıt Yeri: Hitit Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı - ÇORUM

HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube