Yayınlanma Tarihi: 20 Ekim 2013 Pazar

63 Yabancı Uyruklu Öğrencimiz Üniversitemizde Eğitimlerine Başladı

Üniversitemizin son yıllarda yoğunlaştırdığı uluslararası arenadaki aktif çalışma ve gayretleri sonucunda 4 kıtadaki 25 ülkede yer alan 68 üniversite ile değişim, eğitim ve araştırma işbirliği anlaşmaları imzalanmıştır. Dünya ölçeğinde rekabet gücüne sahip, evrensel bir eğitim kurumu olabilmek için yapılan bu çalışmalar kapsamında henüz çok yeni bir program olmasına rağmen 13 üniversite ile Mevlana Değişim Programı ve 18 üniversite ile Erasmus Değişim Programı anlaşması; 37 üniversite ile de ikili protokol imzalanmıştır. İkili işbirliği protokolü imzalanan üniversiteler ile Erasmus ve Mevlana anlaşmalarımızın bulunduğu üniversiteler arasına her geçen gün yenilerini hızla eklemekte olan üniversitemiz, “Dünya Üniversitesi” olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Diğer yandan üniversitemiz 2013–2014 Eğitim–Öğretim Yılından itibaren yabancı uyruklu öğrenci kabulüne başlamıştır. Kısa bir süre öncesinde üniversitemiz senatosunca kabul edilen Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Başvuru ve Kayıt Kabul Yönergesi kapsamında üniversitemize yapılan çok sayıda başvuru değerlendirilerek, öğrencilerimiz eğitimlerine başlamıştır.

 

Tüm bu çalışmaların sonucunda Afganistan, Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Fransa, Gürcistan, İran, İspanya, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Mısır, Rusya, Tacikistan ve Türkmenistan’dan olmak üzere, 3 kıtadan, 15 farklı ülkeden 63 yabancı uyruklu öğrencimiz üniversitemizde eğitim-öğretime başlamıştır. 

HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube