Ulusal Dermatoloji Kongresi’nde Öğretim Üyemiz En İyi Araştırma Ödülünü Kazandı

Türk Dermatoloji Derneği’nin 21-25 Ekim 2014 tarihlerinde Antalya’da düzenlediği 25. Ulusal Dermatoloji Kongresi’nde Üniversitemiz Tıp Fakültesi, Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Engin Şenel en iyi araştırma ödülünü kazandı.

Binin üzerinde deri ve zührevi hastalıklar uzmanının katıldığı ve toplam 583 bildirinin sunulduğu kongrede “Dünya ülkelerinin teletıp ve teledermatoloji yayınları üretkenlikleri: 1980-2013 yıllarını kapsayan bibliyometrik bir çalışma” isimli araştırması ile en iyi araştırma ödülünü kazanan Yrd. Doç. Dr. Şenel, “Telemikroskopi: Deri tümörlerinin teledermatolojik değerlendirilmesinde yeni bir teknik” adlı çalışması ile kongreye burslu olarak katılım hakkı da kazanmıştı.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi, Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Engin Şenel’in telemikroskopi çalışması deri tümörlerinin uzak-değerlendirilmesinde ve tanısında dünyada ilk kez kullanılan bir teknik üzerine ve yakın zamanda Journal of Telemedicine and Telecare’de yayınlandı; diğer çalışma ise Dermatologica Sinica dergisinde yayına kabul edildi. Her iki çalışmada da Üniversitemiz Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu, Teknik Programlar Bölümü öğretim görevlisi Emre Demir araştırmacı olarak yer aldı.


HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube