Yayınlanma Tarihi: 19 Eylül 2014 Cuma

Kobi Kampüs Eğitimleri Başladı

KOSGEB Çorum İl Müdürü Ahmet Dursunoğlu, KOBİ’ler için “KOBİ KAMPÜS” adı altında bir e-eğitim programının KOBİ’lerin hizmetine sunulduğunu açıkladı.

KOSGEB Müdürü Ahmet Dursunoğlu “KOBİ’lerin bilgi ve beceri düzeylerinin, verimliliklerinin ve dolayısıyla rekabet gücünün arttırılması amacıyla 15 eğitimle ilgili e-eğitim altyapısı tamamlanmış olup, oluşturulan portal ve program KOSGEB tarafından “KOBİ KAMPÜS” adı altında KOBİ’lerin hizmetine açılmıştır” diyerek öncelikle bu hizmetten KOSGEB veri tabanına kayıtlı, güncel beyannamesi onaylanmış 100 bin KOBİ ve çalışanların KOBİ Bilgi Sistemi üzerinden faydalanabileceklerini ifade etti.

KOBİ’lerin mesleki ve kişisel gelişimini destekleyecek etkileşimli, animasyonlu, 15 farklı konuda hazırlanan e-eğitim ile KOBİ’lere işlerini aksatmadan bilgi dolu ve keyifli bir öğrenme süreci başlatılmış olduğunu vurgulayan Dursunoğlu, “KOBİ Kampüs ile eğitimde sınırlar kaldırılmış ve dilediği yerde, dilediği zaman, dilediği kadar eğitim fırsatı 100.000 KOBİ’mize sunulmuştur. Bu potansiyeli ile KOBİ Kampüs KOBİ’lerimizin gelişim sürecinde ki yeni yol arkadaşı olacaktır.” dedi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, “KOBİ’lerin dünya ölçeğinde rekabet gücünün artırılması, doğru bilgiye hızlı erişebilmesi ve teknolojik yeniliklere uyum sağlanabilmesi adına oluşturulan KOBİ KAMPÜS portalı özellikle çalışanların zaman ve mekan sorununu ortadan kaldırarak çözüme en kısa süre ulaşmaya yönelik dünya pazarına açılan büyük bir kapı niteliğindedir” dedi.

KOSGEB tarafından sunulan destekleri ve eğitimleri çok önemsediğini belirterek bu desteklerin öğrencilerimize ve hedef kitlesine yol gösterici nitelikte olduğunu açıklayan Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, bu desteklerin daha geniş kitlelere duyurulması yönünde üniversite olarak gayret ettiğimizi açıkladı.

Küresel pazarda söz sahibi olabilmesi için KOBİ ve girişimcilik politikalarının önemine dikkat çeken Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, KOBİ’lerin rekabet güçlerini geliştirmeye ve girişimcilik kültürünü daha da yaygınlaştırmaya yönelik üniversite olarak gerekli destekleri sunarak KOBİ’lerin ekonomik ve sosyal kalkınmadaki paylarını daha da artırmak istediklerini belirtti.

KOBİ KAMPÜS eğitim portalı aracılığuyla İnovatif Düşünme ve Yenilikçilik, Pazarlama Stratejisi, Müşteri Odaklı İlişkiler, Problem Çözme Becerisi, Proje Yönetimi, Temel Finans ve Finansın Yönetimi, İş Hukuku, Şikâyet Yönetimi, Temel Satış Becerileri, Zaman Yönetimi, Verimlilik Odaklı Süreç Yönetimi, Excel 2010, Temel Hukuk, Satış Gücü Yönetimi, Strateji konularını kapsayan 15 farklı eğitim kademeli bir şekilde KOSGEB tarafından on-line olarak KOBİ’lere sunulabiliyor.

KOBİ KAMPÜS portalı için tıklayınız.

 


HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube