Yayınlanma Tarihi: 02 Ocak 2015 Cuma

Üniversitemiz Web Sayfası Ziyaretçi Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

Kurumsal bilgilere erişim ve bilgilerin paylaşımı için kurumsal web sayfaları sıklıkla kullanılan önemli bir iletişim aracı haline gelmiştir. Dinamik yapısı gereği içerik ve şekilsel olarak sürekli gelişim halinde olan üniversitemiz web sayfası, ülkemizden ve İngilizce sürüm seçeneği ile de dünyadaki pek çok ülkeden yoğun bir şekilde ziyaret edilir hale gelmiştir. Gün içerisinde tekrar etmeyen bağımsız IP adresleri baz alındığında, 2011 yılında toplamda 135.046 kişilik bir ziyaretçi sayısına sahip olan web sayfamız, 2014 yılında toplamda 1.373.641 ziyaretçiye ulaşmıştır.

Son istatistiki verilere göre, 2014 yılı ortalaması olarak, ülkemizde Çorum’dan sonra web sayfamızı en çok ziyaret eden 10 il sırasıyla Ankara, İstanbul, Samsun, İzmir, Kayseri, Amasya, Nevşehir, Bursa, Adana ve Konya olurken, ülkemiz dışından en çok ziyaretin gerçekleştiği 10 ülke de sırasıyla ABD, Almanya, Endonezya, Azerbaycan, Hindistan, İngiltere, Fransa, İspanya, Polonya ve Kıbrıs olmuştur.

Üniversitemizin son dönemlerde yapmış olduğu önemli çalışmalar ile ilimizde, bölgemizde ve ülkemizde oluşturduğu farkındalık, eğitimin uluslararasılaşması ve bilgi paylaşımı kapsamında dünyanın pek çok farklı ülkesinde yapılan yoğun çalışmalar ve işbirlikleri, hemen tüm akademisyenlerimizin gerçekleştirdiği kısa veya uzun süreli yurtdışı faaliyetleri ve yabancı uyruklu öğrencilerimiz göz önüne alındığında, web sayfamızın üniversitemiz için ülkemizde ve dünyada ne denli önemli bir görev üstlendiği hemen dikkat çekmektedir.

 

HİTİT ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI

HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube