Yayınlanma Tarihi: 24 Mart 2015 Salı

Rektörümüz Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Elemanları İle Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Fen Edebiyat Fakültesi öğretim elemanları ile bir araya gelerek Üniversitemizde yapılan çalışmalara ilişkin genel değerlendirmelerde bulunarak gelecekte hedeflenen ve girişimde bulunulan projeler hakkında Fakülte öğretim elemanlarını bilgilendirdi.

Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Dekan Prof. Dr. Mehmet Demiryürek de Fakültenin mevcut durumuna ilişkin bilgi paylaşımında bulunarak Rektör Prof. Dr. Alkan’a verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

Fen Edebiyat Fakültesi akademik personelinin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Rektör Prof. Dr. Alkan,  öğrenci odaklı bir yönetim anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Üniversitemizin, yapmış olduğu özverili çalışmalar beraberinde her geçen gün gelişmekte ve tüm paydaşlarından aldığı desteklerle de gelişimini sürdürmekte olduğunu belirtti.

Üniversitemizin eğitim faaliyetleri beraberinde üniversite sektör işbirliği kapsamında sahip olduğu bilgi birikimini bulunduğu topluma aktaran, katma değeri yüksek ürünler elde ederek topluma ekonomik katkı sağlamayı amaçladığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan, Hitit Üniversitesi Bilimsel Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezinin (HÜBTUAM) ve  Üniversitemiz ile birlikte Çorum Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Çorum İl Özel İdaresi ve Çorum Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında hayata geçirilen Çorum Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TGB)-Teknokent’imizin tamamlanan modern binalarının faaliyete hazır hale geldiğini belirterek Üniversitemiz için büyük önem arz eden bu mekanları en iyi şekilde değerlendirip araştırmaya yönelik çalışmalar yapılmasının çok önemli olduğunu ve bu bağlamda Fen Edebiyat Fakültesi öğretim elemanlarından da Merkez Laboratuvarımızın ve Teknokentimizin etkin kullanımı için çok şey beklediğini ifade etti.

Üniversitemizin gücü yettiği oranda kamu ile, özel sektör ile ve STK’larla iç içe olarak toplum yararına işler yapma gayretinde olduğunu ifade ederek Üniversitemizin uluslararası alanda yapmış olduğu ikili işbirliği anlaşmaları ve beraberinde yapılan özverili çalışmalar sonrasında Akademik Yayın Performansı sayılarındaki artışa dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Alkan, Üniversitemizde evrensel ölçülerde her türlü bilimsel, akademik ve eğitsel çalışma ortamının artık oluştuğunu, çalışma yapmak isteyen herkes için gerekli her türlü fırsatın ve desteğin verildiğini, ülkemize ve daha da önemlisi insanlığa yapacağı çalışmalarıyla katkı sağlamak isteyen her araştırmacımıza desteklerin daha da artarak verileceğini söyledi.

Üniversitemiz Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP),Yurtdışı Bilimsel Etkinlikleri Destekleme Programı ve öğrenci projelerine verilen desteklere ilişkin bilgi paylaşımında bulunarak sözlerine devam eden Rektör Prof. Dr. Alkan, Üniversitemizde araştırmaya yönelik proje kültürünün yaygınlaştırılarak nitelikli proje üretilmesi ve bu bağlamda bilimsel hareketliliğin arttırılarak ulusal bilime, ülkenin teknolojik, ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkı sağlanması hedeflenmekte olduğunu belirtti.

Güney Kampüsümüz master planı ve yapımına hızla devam eden Kuzey Kampüsü I. Etap altyapı ve üst yapı çalışmaları, MYO II. Etap, Alaca Meslek Yüksekokulu,  Sungurlu Meslek Yüksekokulu inşaatlarımıza ilişkin bilgi paylaşımında bulunarak en son teknoloji ile donatılarak modern tasarıma sahip prestijli binalarımızın en kısa sürede başarıyla tamamlanarak hizmete gireceğini belirten Rektör Prof. Dr. Alkan, Üniversitemizin şehrin tüm dinamikleriyle kurduğu iletişim beraberinde şehirle bütünleştiğine dikkat çekerek “Tüm paydaşlarımızın desteğiyle, evrensel ölçüler göz önünde tutularak mensuplarımıza daha iyi imkanlar sunmanın çabası ve gayreti içerisindeyiz” dedi.

Oluşan bu sinerji ve beraberinde yapılan gayretli çalışmalarla Üniversitemizin hızla gelimine devam edeceğine inandığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan, Fakülte öğretim elemanlarına katkı ve katılımlarından dolayı teşekkür etti.


HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube