Yayınlanma Tarihi: 31 Mart 2015 Salı

Akademik Birim Ziyaretlerine Rektörümüz Mühendislik ve İlahiyat Fakülteleri İle Devam Etti

Akademik birim ziyaretleri kapsamında Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Mühendislik Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi öğretim elemanlarıyla bir araya gelerek görevde bulunduğu süre içerisinde Üniversitemizde yapılan ve yapılması planlanan çalışmalara ilişkin genel değerlendirmede bulundu.

Bu tür toplantıları çok önemsediğini dile getirerek, Üniversitemizin mensuplarının gayretli çalışmaları beraberinde paydaşlarından aldığı desteklerle hızlı bir gelişim gösterdiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan, mazeret üretmeksizin, doğru olduğuna inandığı yolda ilerleyen Üniversitemiz, eğitim faaliyetleri beraberinde üniversite sektör işbirliği kapsamında da sahip olduğu bilgi birikimi ile bulunduğu topluma katma değer sağlamayı amaçladığını ifade etti.

Tüm mensuplarımıza daha iyi imkanlar sunmanın çabası ve gayreti içerisinde olduklarını açıklayarak en son teknoloji ile donatılarak modern tasarıma sahip prestijli binalarımızın bir kısmının tamamlanarak hizmet vermeye başladığını ve yapımı devam eden inşaatlarımızın da en kısa sürede başarıyla tamamlanarak hizmete gireceğini belirten Rektör Prof. Dr. Alkan, Hitit Üniversitesi Bilimsel Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezinin (HÜBTUAM) ve  Üniversitemiz ile birlikte Çorum Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Çorum İl Özel İdaresi ve Çorum Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında hayata geçirilen Çorum Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TGB)-Teknokent’imizin tamamlanan modern binalarının faaliyete hazır hale geldiğini belirterek Üniversitemiz için büyük önem arz eden bu mekanları en iyi şekilde değerlendirip araştırmaya yönelik çalışmalar yapılmasının çok önemli olduğunu ve bu bağlamda öğretim elemanlarından da Merkez Laboratuvarımızın ve Teknokentimizin etkin kullanımı için çok şey beklediğini ifade etti.

Konuşmalarına uluslararasılaşmanın her yerde, her kurumda geçerli bir kavram olduğunu ve üniversite olarak ta özellikle yurt dışı imkânından yararlanarak eğitim almayı, ders vermeyi ve yayın yapmayı çok önemsediklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan, Üniversitemizde evrensel ölçüler göz önünde tutularak belirli bir standardı yakalamak istediklerini belirterek “Dünyaya entegre olmak istiyorsak bizler de çalışmalarımızı evrensel ölçülerde yapmalıyız” dedi.

Üniversitemizde her türlü bilimsel, akademik ve eğitsel çalışma ortamının artık oluştuğunu, çalışma yapmak isteyen herkes için gerekli her türlü fırsatın ve desteğin verildiğini, ülkemize ve daha da önemlisi insanlığa yapacağı çalışmalarıyla katkı sağlamak isteyen her araştırmacımıza desteklerin daha da artarak verileceğini söylen Rektör Prof. Dr. Alkan, oluşturulan bu sinerji sonrasında Üniversitemizin Akademik Yayın Performansı sayılarındaki artışa dikkat çekerek sözlerine devam etti.

Oluşan bu sinerji ve beraberinde yapılan gayretli çalışmalarla Üniversitemizin hızla gelişimine devam edeceğine inandığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan, Fakülte öğretim elemanlarına katkı ve katılımlarından dolayı teşekkür etti.


HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube