Yayınlanma Tarihi: 25 Şubat 2016 Perşembe

Rektörümüz KYK Osmancık Öğrenci Yurdunda Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, KYK Osmancık Öğrenci Yurdunda sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında düzenlenen Kariyer Sohbetleri çerçevesinde öğrencilerle bir araya gelerek  “Yeni Dünya Düzeni, Küreselleşme ve Bilinçaltı Mesajları” başlıklı konferans verdi.

Etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Osmancık Kaymakamı Cemalettin Demircioğlu, Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Tolga Çırak ve KYK Osmancık Öğrenci Yurt Müdürü Şevket Anar ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Dünyada her geçen gün küresel boyutta hızlı bir değişimin ve başta finans ve teknoloji olmak üzere pek çok alanda bir mücadelenin yaşandığını ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, bilgi çağının yaşandığı günümüzde bilimsel ve teknolojik gelişmelerin yakından takip edilmesi gerektiğini belirterek “Tüm dünyada çok hızlı ve muazzam bir şekilde teknoloji gelişiyor. Bilim, teknoloji ve diğer konularda çok çalışmalı ve zengin olmalıyız. Elimizdeki imkanları çok iyi değerlendirerek başarılı çalışmalar yapmalıyız” dedi.

Teknolojinin gelişmesiyle fiziksel sınırların her geçen gün daha da ortadan kalktığına dikkat çekerek çalışmaların dünya ölçeğinde yapılmasının altını çizen Rektör Prof. Dr. Alkan, ülkemizde nitelikli, kaliteli ve topluma yarar sağlayan çalışmalar yapmak için birçok fırsatın olduğunu ifade etti. Başarıya ulaşma noktasında mazeret üretmenin bir çözüm olmadığını dile getiren Rektör Prof. Dr. Alkan, başarı için kararlı, azimli ve planlı çok çalışmanın büyük önem arz ettiğini vurguladı. HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube