Yayınlanma Tarihi: 31 Ağustos 2016 Çarşamba

Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi Uluslararası ESCI Indeksince Taranmaya Başladı


Üniversitemizin bilimsel hakemli ilk dergisi olan Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi (Journal of Divinity Faculty of Hitit University), Emerging Sources Citation Index (ESCI) veri tabanı tarafından taranmaya başlamıştır. Böylece dergimiz, Türkiye’de Thomson Reuters ISI'nın ESCI (Emerging Sources Citation Index)’ine girme başarısını göstermiş ilk İlahiyat dergisi olmuştur.  

ESCI, Web of Science (WoS) Core Collection veri tabanlarından biri olup özellikle Arts & Humanities Citation Index (AHCI) ve diğer önemli indeksler tarafından da taranabilmek için önemli bir basamak olup, bu başarıyla birlikte AHCI tarafından taranma yolunda da çok önemli bir aşama kaydedilmiş olmaktadır.  

2002 yılında yayın hayatına giren ve bugün itibariyle 28. sayısına ulaşan İlahiyat Fakültesi Dergimiz, TÜBİTAK ULAKBİM: Sosyal ve Beşeri Bilimler Veritabanı; Ebscohost: Academic Search Complete; Asosindex: Sosyal Bilimler İndeksi; Arastirmax: Bilimsel Yayın İndeksi ve CrossRef olmak üzere pek çok ulusal/uluslararası indeks tarafından taranmaktadır. Dergimizin ESCI tarafından da taranmaya başlamasıyla dünya çapında daha geniş kitlelere ulaşması mümkün olacaktır.  

Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi’nin bir sonrasında AHCI tarafından taranmaya başlanmasıyla birlikte, dünya standartlarında, her geçen gün yükselen bilimsel kalitesi ve seçkin içeriğiyle tüm dünyada, alanında uluslararası bilimsel arenada da söz sahibi bir konuma gelecektir.  

Olağanüstü bir çabanın ve emeğin neticesinde ortaya çıkan bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyor, başta İlahiyat Fakültemiz olmak üzere, bilim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz. 

Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi dergisi ile ilgili detaylı bilgiler, derginin http://www.ilafdergi.hitit.edu.tr adresinden ulaşılabilen web sayfasında yer almaktadır. 


HİTİT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ 


HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube