Kamu-Üniversite-Sanayi İş Birliği Değerlendirme Toplantısının İlki Teknokent’te Yapıldı

Üniversitemiz tarafından Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Üniversite Değerlendirme Toplantısının ilki Teknokent’te gerçekleştirildi.

Toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Bilim, Sanayi, Teknoloji İl Müdürü Murat Ocak, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, Teknokent Müdürü Prof. Dr. İrfan Kurtbaş ve birçok makina imalat ve malzeme ve döküm grubu temsilcisi ve sanayici katıldı. 

KÜSİ durum değerlendirmesi ve çözüm önerilerinin ele alındığı toplantıda, kamu-üniversite-sanayi iş birliğini geliştirmek için yapılması gerekenler, kurumlar arasındaki iş birliğine ilişkin sıkıntılar ve çözümler ele alındı.

Toplantıda üniversitemizin bu ikili iş birliklerindeki amaçlara, faaliyetlere, çalışmalara, Çorum AR-GE Çalışma Grubunun (ÇARGEG) yaptığı çalışma ve geleceğe dönük projelere değinildi.

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliğinin (KÜSİ) karşılıklı olarak öncelikle sabır ve güven içinde gönüllülük esaslı gerçekleşmesi ve aynı kararlılık ve isteklilikle devam edilirse gelinen noktanın daha iyi olacağına ilişkin değerlendirmeler de bulunuldu.

Üniversitemizin üniversite-sektör iş birliği kapsamında bugüne kadar pek çok çalışma başlatmış olduğu çalışmalarda önemli aşamalar kat edildiği ifade edilip Çorum sanayisini daha ileri taşıyabilmek için üniversite-sanayi iş birliği konusunda birlikte üretme zamanının geldiği belirtildi. Bu amaçla sürdürülebilir bir çerçevede konuyu ele alan Üniversitemiz, bu konudaki en önemli paydaşımız olan Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) ile birlikte yeni bir çalışma daha başlatmış olup bu kapsamda, belirlenen çalışma alanlarına göre TSO bünyesinde yer alan firmaların katılımlarıyla art arda ilgili firma temsilcileriyle değerlendirme toplantıları yapılacağı açıklandı. 

Açıklamaların ardından Prof. Dr. İrfan Kurtbaş moderatörlüğündeki toplantıda, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. İbrahim Sönmez ve Prof. Dr. Ali Kılıçarslan tarafından sanayicilerden gelen sorular cevaplandırılarak katılımcılara bilgi verildi.HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube