Yayınlanma Tarihi: 12 Mart 2017 Pazar

2017-Yükseköğretime Geçiş Sınavı (2017-YGS) Yapıldı

 Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Başkanlığınca (ÖSYM) yapılan 2017-Yükseköğretime Geçiş Sınavı, ilimizde Hitit Üniversitesinin Koordinatörlüğünde 12 Mart 2017 Pazar günü tek oturum halinde gerçekleştirildi. 46 binada ve tamamı ÖSYM Başkanlığınca görevlendirilen yaklaşık 2.100 personelin görev aldığı sınava ilimizde 15.000 aday, ülkemiz genelinde ise 2.265.908 aday katıldı.

İlimizde bu sınavın kurallara uygun olarak huzur ve güvenlik içerisinde uygulanmasına katkı sağlayan Çorum Valiliği, Çorum Belediyesi, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarına, sınavın her aşamasında görev alan Hitit Üniversitesi personeline, diğer tüm kamu görevlilerine, adaylara ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz. 

YGS Sonuçları:

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar YGS sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adlı internet adresinden öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. YGS sonuçları, LYS sonrasında İnternet’ten duyurulacak olan sınav sonuç bilgilerinde de yer alacaktır. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır. Konu hakkında detaylı bilgi ÖSYM Başkanlığının resmi internet sayfasında yer almaktadır.HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube