Rektörümüz Buharaevler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Buharaevler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Kariyer Günleri kapsamında düzenlenen “Hedef ve Motivasyon” konulu konferansa katılarak öğrencilerle bir araya geldi.  

Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Kır, günümüzde bir değişimin yaşandığını ifade ederek hayatımızdaki pek çok alanda meydana gelen değişimlere ayak uydurulması gerektiğini belirtti ve öğrencilere bu doğrultuda tavsiyelerde bulundu.

Bundan 100 yıl öncesinde 100 yılda üretilen bilginin şuanda yaklaşık 29 günde üretildiğini ve dolayısıyla hızlı bir değişim ve dönüşümün yaşandığını ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, kendi teknolojimizi üretmemiz ve bunu en iyi şekilde kullanmamız gerektiğini belirterek “Elimizdeki imkanları çok iyi değerlendirerek başarılı çalışmalar yapmalıyız. Necip Fazıl Kısakürek’in gençliğe hitabesindeki ‘Kim var denilince sağına ve soluna bakmadan ben varım diyerek bir adım öne çıkan bir gençlik’ ifadesindeki gibi hareket etmeliyiz. Bu düsturlarla hareket eden insanlar dünyayı değiştiriyor” dedi. İmam Hatip öğrencilerinin yükünün ve sorumluluğunun büyük olduğunu dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, “Sizler yüzyılın üzerinde geçmişe sahip bir kurumun üyesisiniz. Şuanda Türkiye’de değişimi sağlayan jenerasyon 20-30 yıl önce bu sıralarda oturuyordu. Gerçekten Türkiye’de dünyaya rol model olan insanlar sizlerin oturduğu sıralarda oturan insanlardı. Böylesi güzel bir kurumda eğitim aldığınız için kendinizi çok şanslı hissetmelisiniz” dedi. 

Konuşmasının devamında öğrencilere ulaşılabilir bir hedef belirlemeleri yönünde tavsiyelerde bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, “Ne olacaksanız onun en iyisi olun. Reel bir hedef belirlemeli ve üniversite seçiminizi yapmalısınız. Önemli olan ne iş yaptığınız değil, sevdiğiniz işi yapmaktır. Sevdiğiniz işi yaptığınızda ve amacınız belli olduğu zaman yorulmuyorsunuz. Her alanda yetişmiş insana ihtiyacımız var. Şuanda ortaokul çağında olan çocukların yaklaşık %65’i bundan 15-20 yıl sonra tarif edilmeyen ve bilinmeyen mesleklerde çalışacak. Geleceğimizi sizler şekillendireceksiniz” ifadelerini kullanarak öğrencilere başarılar diledi.    


   HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube