Rektörümüzden Mesleki Yeterlilik Kurumu’na Ziyaret

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Hitit Üniversitesi Bilimsel Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜBTUAM) Müdürü Prof. Dr. İrfan Kurtbaş ile birlikte Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan Yardımcısı Metin Karaman’ı ziyaret etti.

Üniversitemizin Mesleki Yeterlilik Belgesi konusunda Türkiye’de yetkilendirilmiş 8 üniversite arasında yer aldığını ve bölgemizdeki tek Yetkili Belgelendirme Kurumu olduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası ile beraber kurulan Personel Belgelendirme Birimi’nin ilimizin ve bölgemizin önemli bir eksikliğini giderdiğin belirterek mesleki yeterlilik belge zorunluluğu getirilen meslek dallarından Ahşap Kalıpçı, Betonarme Demircisi, Betoncu ve İnşaat İşçisi alanlarında belgelendirme faaliyetlerini etkin bir şekilde sürdürdüğünü vurguladı. 

Meslek dallarının kapsamını genişletmek amacıyla çalışmaların devam ettiğinin altını çizen Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, Personel Belgelendirme Birimimizin bu aşamaya gelmesindeki katkılarından dolayı Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan Yardımcısı Metin Karaman’a teşekkür etti. 

Üniversitemizin yaptığı çalışmaları yakından takip ettiklerini ifade eden Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan da MYK olarak Üniversitemize yaptığı çalışmalarda başarılar dileyerek her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti. 


HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube