Yayınlanma Tarihi: 04 Mart 2018 Pazar

Rektörümüzden İSG Eğitimlerine Ziyaret

25 Mayıs 2018 tarihinde ÖSYM tarafından yapılacak olan İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavına girecekler için açılan “C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı” kursu, uzaktan eğitim programı ve örgün eğitim bölümüyle alanında uzman 14 farklı öğretim elemanımız tarafından yürütülmektedir.

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Bıyık ile birlikte İş Sağlığı ve Güvenliği kursunu ziyaret ederek yapılabilecek iyileştirme ve gelişmelerle ilgili bilgi alışverişinde bulundu. İSG Temel Eğitim Kursunun Sorumlu Müdürü Doç. Dr. Dursun Ali Köse’nin de hazır bulunduğu ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, 20 katılımcı ile devam eden ve bölgesinde tek İSG Eğitim Kursu olma özelliği taşıyan kursun eğitim programının önemine değindi. 

Bu kapsamda Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, 2017 yılında ÖSYM tarafından yapılan Bahar ve Güz dönemi sınav puanı ortalamalarına (29.4) göre Hitit Üniversitesi İSG Kursunun puan ortalamasının yaklaşık iki katı (61,1) olduğuna dikkat çekerek, 2017 İSG Sınavlarının başarı oranı %7,5 iken kursumuzun başarı yüzdesinin %41,5 civarlarında olduğunun altını çizdi. Aynı zamanda hali hazırda YÖK Kurulu’na onay için gönderilen İş Sağlığı ve Güvenliği Tezli Yüksek Lisans Programı hakkında da bilgi veren Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, öğrencilerin yapacakları Tezli İSG Yüksek Lisans Eğitimi ile akademik camiada İSG alanında yetişmiş olan uzman personelin eksikliğine bağlı olarak akademik kariyer yapma noktasında avantaj sağlayabileceklerinden, aynı zamanda İSG Yüksek Lisans diploması alan öğrencilerin C Sınıfı İSG Uzmanlığı yerine 3 sene sektörde çalışmayı beklemeden doğrudan B Sınıfı İSG Uzmanlığı Sertifika Sınavına girebilecekleri hakkında kursiyerleri bilgilendirdi. Tezli İSG Yüksek Lisans Programının onaylanmasından hemen sonra Tezsiz Yüksek Lisans ve Uzaktan Eğitimle Tezsiz Yüksek Lisans Program başvuruları için de gerekli hazırlıkları tamamladıklarını belirten Rektörümüz, hedeflerinin İş Sağlığı ve Güvenliği alanında Doktora Eğitim Programı açmak olduğunu vurguladı.

Hitit Üniversitesi RektörlüğüHIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube