Yayınlanma Tarihi: 10 Ocak 2019 Perşembe

Rektörümüz Üniversitemizde Görev Yapan Profesörlerle Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Üniversitemizde görev yapan ve çoğu idarecilerimizden oluşan 65 civarındaki Profesör unvanlı öğretim üyelerimizle bir araya geldi. Rektörlük Erol Olçok Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Üniversitemizde gerçekleştirilen projeler ile mevcut durum hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Üniversitemiz bünyesinde devam eden eğitim-öğretim ve akademik faaliyetler ile alt ve üst yapı çalışmalarının genel bir değerlendirmesinin yapıldığı, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileriyle birlikte, ileriye dönük her konudaki projeksiyonların görüşüldüğü toplantıda konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, Üniversitemizin 2011 yılından bu yana yaptığı çalışmalarla sadece nicel olarak değil nitel olarak da hızlı bir büyüme ve gelişme ivmesi içinde olduğunu ifade ederek, Üniversitemizin 2019 yılı itibariyle uluslararası bilim arenasındaki konumu hakkında bilgiler verdi. Aradan geçen sekiz yıllık süre içerisinde elde edilen tüm başarıların ortaklaşa birlikte yapılan çalışmaların bir sonucu olduğunu söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, Üniversitemizin başarı durumunun ulusal ve uluslararası bağımsız kuruluşlar tarafından belgelendirildiğini, rankinglerde Üniversitemizin değişik alanlarda başarı grafiğinin sürekli olarak artan bir ivme ile yükseldiğini belirterek, bu süreçteki gayret ve desteklerinden dolayı tüm öğretim üyelerimize teşekkür etti. 

Konuşmasının devamında önümüzdeki dönem Üniversitemizde gerçekleşecek rektör atamalarına da değinen Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Rektör olmak için yapılacak başvuruların, yaklaşık 65’i Üniversitemizden olmak üzere, ülkemizdeki 26 bin civarındaki Profesör unvanlı öğretim üyelerine koşulları sağlamaları kaydıyla açık olduğunu; rektörün belirlenmesinde adayların projelere bakılacağı için çok sayıda başvurunun gerçekleşmesinin ortaya çıkaracağı proje çeşitliliğinin, Üniversitemizin büyümesine ve gelişmesine büyük katkı sağlayacağını belirtti. 

Hitit Üniversitesi RektörlüğüHIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube