Yayınlanma Tarihi: 22 Ekim 2019 Salı

HİTÜ Anne Üniversitesi'nde Dersler Başladı

Üniversitemiz Kadın ve Aile Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinin iş birliğinde gerçekleştirilen “HİTÜ Anne Üniversitesi 2019” programı kapsamında anne ve anne adaylarına yönelik dersler başladı.

HİTÜ Anne Üniversitesi ile kişisel gelişime katkı sağlamak ve aile içi iletişim, ebeveynlik ile çocuk gelişimi konularında katılımcılara katkı sağlamak amaçlanıyor. Aynı zamanda koruyucu sağlık davranışlarının geliştirilmesi, bilinçli medya ve teknoloji kullanımı ile medya okuryazarlığı gibi konularda da farkındalık geliştirilmesi hedefleniyor.

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam yapmış olduğu konuşmada geçen yıl başlatılan ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Anne Üniversitesi eğitimlerine 26 kadının katıldığını belirterek “Hedefimiz üniversiteye gitme imkanı olmayan kadınlarımıza, burada üniversite ortamında farklı boyutta hayata dair şeyler kazandırmak. Derslerde ele alınacak konular hayata dokunan konular” ifadesini kullandı.

Aile hayatında büyük önem arz eden sağlıktan hijyene, teknoloji bağımlılığından medya okuryazarlığına kadar birçok alanda verilecek eğitimlerin iki hafta süreceğini anlatan Prof. Dr. Baykam, anne ve anne adaylarına yeni ders döneminin büyük katkı sağlayacağına inandığını ifade ederek “Anne Üniversitesi projesi kapsamında 40'a yakın öğretim üyesi 26 kişiye ders verecek. Bu süre zarfında öğretim üyelerimiz sizlere kendi tecrübelerini aktaracaklar. Keyifli bir ders dönemi geçirmenizi ve yeni ders döneminin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Prof. Dr. Baykam'ın konuşmasının ardından, Anne Üniversitesi kapsamında planlanan dersler verilmeye başlandı. İki hafta sürmesi planlanan dersler, 5 Kasım 2019 günü sona erecek. HİTÜ Anne Üniversitesi’nden mezun olacak kadınlar için 6 Kasım 2019 günü de kep ve diploma töreni düzenlenecek.HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube