Yayınlanma Tarihi: 26 Nisan 2019 Cuma

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesinde Modifikasyonu Tamamlanan Engelli Aracı Sahibine Teslim Edildi

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Seyfi Polat ve Makine Mühendisliği Araştırma Görevlisi Mustafa Reşit Haboğlu tarafından Çorum’da yaşayan fiziksel engelli Bekir Madan için üretimi ve testleri tamamlanan engelli araç, fakültede yapılan törenle sahibine teslim edildi. 

Aracın teslimi töreni için Üniversitemize gelen Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, ilk olarak Rektörümüzü makamında ziyaret etti. Ardından Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleşen törende Bekir Madan aracın testini gerçekleştirerek aracı teslim aldı. 

Törende konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Bekir Madan’ı uzun süredir tanıdığını belirterek böyle bir projeye imza attıkları için proje ekibine teşekkür etti. 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan da topluma yararlı bu tür projelerin hız kazanarak devam etmesi gerektiğini vurgulayarak bu çalışmanın yapılacak diğer çalışmalara öncü olacağına yürekten inandığını belirtti. Rektörümüz, konuşmasının devamında yapılan çalışmanın üniversitemizin sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemi gözler önüne serdiğini belirterek projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Hitit Üniversitesi RektörlüğüHIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube