Yayınlanma Tarihi: 28 Nisan 2019 Pazar

Erol Olçok Senato Salonumuz Dualarla Açıldı

Hitit Üniversitesi Kuzey Kampüsü Rektörlük Binasında şimdiye kadar hizmet vermekte olan Senato Salonumuzun Üniversitemizin Fakülte, Enstitü, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu sayısının artmasına bağlı olarak gelinen aşamada fiziksel anlamda yetersiz kalması üzerine; çok kısa bir süre önce başlatılan çalışmalar neticesinde aynı binada farklı bir yerde yeni bir Senato Salonu yapıldı. “Erol Olçok Senato Salonu” adı verilen yeni Senato Salonumuz, Çorum Valisi Sayın Mustafa Çiftçi, Çorum Belediye Başkanı Sayın Dr. Halil İbrahim Aşgın ve İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Sayın Mehmet Karaca’nın da katılımı ile dualar eşliğinde açıldı.

Senato Salonumuzun açılışının akabinde burada ülkemizin en köklü üniversitelerinden olan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) mezunları bir araya geldi. Üniversitemizde ve şehrimizde bulunan İTÜ mezunlarının bir araya geldiği toplantıda söz alan Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, yeni Senato Salonunun hayırlı olmasını dileyerek Üniversitemizin en üst karar mekanizması olan Senatomuzda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrasında da ülkemizin ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda bilim dünyasına güzel katkılar sağlayacak kararların alınacağına gönülden inandığını belirtti. Toplantıda Hitit Üniversitesinin gelişimini ortaya koyan rakamsal verilerden de bahseden Rektörümüz, Üniversitemizin gelinen seviyede ülke sınırlarını aşarak artık İTÜ ile birlikte araştırmalarda bulunmak üzere Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde gerçekleşen Antarktika Projesinde yer alacak güce ulaştığını ifade etti. 

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da kendisinin de bu üniversitede görev yaptığını belirterek Üniversitemizin iyi bir yerde olduğunu, burada yapılan güzel çalışmalardan mutluluk duyduğunu belirtti.

Çorum Valisi Sayın Mustafa Çiftçi de Üniversitemizin ilimiz için çok önemli bir değer olduğunu belirterek Üniversitede yapılan çalışmaların ve gelinen seviyenin memnuniyet verici olduğunu ifade etti. 

İTÜ’nün teknik anlamda bilim dünyasına ve ülkemize çok önemli katkılar sağladığını belirten İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, istenmesi halinde İTÜ’nün sahip olduğu tüm imkânlarından faydalanmak üzere Hitit Üniversitesi ve Çorum ile her türlü akademik, bilimsel işbirliğine açık ve hazır olduğunu belirtti. 

Toplantı, İTÜ mezunu katılımcıların mevcut durum ve bundan sonra yapılabilecekler üzerine yaptıkları istişari mahiyetteki karşılıklı konuşmalarıyla devam etti. 

Hitit Üniversitesi Rektörlüğü HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube