Üniversitemizden Covid-19 İle Mücadeleye Destek

Hitit Üniversitesi, sahip olduğu teknolojik imkânlarıyla Covid-19 salgınıyla mücadeleye önemli destek veriyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de yaşanan Covid-19 salgınının ilk gününden bu yana, Tıp Fakültemiz öğretim elemanlarının yanı sıra sahip olduğu teknolojik tüm imkânları seferber eden Üniversitemiz, bu zorlu sürece önemli katkılar sağlıyor.

Hitit Üniversitesi, Sağlık Bakanlığına, Covid-19 vakalarının tespitinde kullanılmak üzere iki PCR cihazı desteğinde bulundu. Salgınla mücadele kapsamında vakaların ortaya çıkarılması açısından büyük önem arz eden PCR cihazları, bir süre Sağlık Bakanlığı vaka tanı merkezlerinde kullanıldı. 

Bakanlığın ihtiyaçlarının karşılamasının ardından, üniversitemize gönderilen PCR cihazları, şimdi de T.C. Sağlık Bakanlığı Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde vaka tespitinde kullanılmaya başlandı. 

Topluma hizmet noktasında önemli çalışmalara imza atan Üniversitemiz, sahip olduğu teknolojik donanım imkanını ülkemizin geleceği ve toplum sağlığı adına seferber ederek bu zorlu sürece katkı sağlamaya devam edeceği belirtildi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Üniversitemizin sahip olduğu bilgi birikimi ve altyapı imkanlarıyla ülkemizin ve Çorum’un hizmetinde olduğunu belirtti. Sürecin en başından bu yana büyük bir titizlikle yönetildiğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Öztürk, “Gerek Tıp Fakültemizin değerli öğretim elemanları ile gerekse de üniversitemizin sahip olduğu teknolojik imkânlarıyla her zaman devletimizin ve Çorum halkının yanındayız. Testlerin daha hızlı sonuçlandırılması, koronavirüsle mücadelede başarımızı artıran önemli bir faktör olacaktır. Bu zorlu süreçte temizlik, maske ve mesafe altın kurallarına lütfen uyalım.  Bu sürecin üstesinden hep birlikte geleceğiz” ifadelerini kullandı.HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube