Cumhurbaşkanlığı Staj Seferberliği Programına 11 Öğrencimiz Kabul Edildi

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda başlatılan Staj Seferberliği Programı’na, üniversitemizden 11 öğrencinin kabul edildiği bildirildi.

Pandemi nedeniyle staj sorunu yaşanması üzerine,   "staj mezuniyetine engel olmasın" düşüncesiyle, bakanlıklar, bakanlıklara bağlı ilgili, ilişkili kuruluşlar ve özel sektörden gönüllü işverenlerin iş birliğinde, Hazine ve Maliye Bakanlığının destekleriyle uygulanan program kapsamında, yurt genelinde üniversite öğrencilerine staj imkanı sunuldu.

Staj Seferberliği programına, örgün eğitim veren lisans programları ile dört yıllık eğitim veren yüksekokullarda son sınıfa geçen ve not ortalaması 4 üzerinden 2 ve üzeri olan tüm öğrencilerin başvurusu kabul edilirken, söz konusu program kapsamında üniversitemizden 33 öğrencimiz başvuruda bulundu.

Elektronik ortamdan başvuruları alınan öğrenciler, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından liyakat esaslı, objektif yöntemler ile liseden lisans son sınıfa kadar yaptıkları uzun dönemli çalışmaları ve sergiledikleri performansları göz önünde bulundurularak değerlendirildi. Değerlemeler sonucunda, başvurusu alınan 33 öğrencimizden 11’i stajyer havuzuna girmeye hak kazandı.

Staj Seferberliği Programına kabul edilen ve kayıt işlem süreçleri Kariyer ve Mezunlar Ofisimiz tarafından yönetilen öğrencilerimiz, Gelir İdaresi Başkanlığı, SGK, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Ziraat Bankası gibi kurumlarda stajyer olarak çalışacak.


HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube