Yayınlanma Tarihi: 14 Mayıs 2024 Salı

Hitit Üniversitesi Öğrencilerinin Filistin’e Olan Desteği Devam Ediyor

Hitit Üniversitesi öğrencileri, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto etmek ve dünya genelindeki üniversite eylemlerine destek olmak amacıyla özgürlük nöbeti başlattı.

İsrail'i protesto etmek üzere Hitit Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu'nda bir araya gelen üniversite öğrencileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri Gazze'de yaşananları kınadı. Başlatılan özgürlük nöbetinde öğrenciler çadır kurarak pankart açtı.

Öğrenciler adına açıklamada bulunan Hitit Üniversitesi öğrencisi Furkan Şentürk, "Bizler üniversite öğrencileri olarak Columbia Üniversitesi'nde başlayarak Amerika'da dalga dalga yayılan Filistin eylemlerine, Çorum'dan da selam gönderiyoruz." dedi.

Şentürk, "Onlar, üniversitelerin siyonizm yanlısı tutumuna, polislerin şiddetine rağmen onurlu Filistin direnişine destek verdiler ve vermeye de devam ediyorlar. Dünyanın tüm vicdanlı halklarını adalet ve iyilikte buluşmaya, zalimlerin zulmünü suratlarına haykırmaya davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Özgürlük nöbetine öğrenci kulüpleri ve sivil toplum kuruluşları destek verdi.


HIZLI ERİŞİM

Instagram Twitter Facebook Youtube